Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trixie

21. 4. 2017

Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Jednorožec
Titul
The Great and Powerful Trixie, Kouzelnice
Karma
Neutrální
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Kathleen Barr
Blízcí
 Twilight Sparkle
Výskyt
 Můj malý pony přátelství je magické,My little pony equestria girs

Trixie

Čarodějka Trixie putuje po Equestrii  a věří že je něčím víc než ostatní poníci.Své magické schopnosti občast trochu zveličuje.Zrovna nedávno se velká a mocná Trixie musela kát,když spatřila následky svých zlověstných triků.
Postava se objeví epizodách:Chlubylka a Souboj kouzel
 Trixie je šarlatánka, co o sobě šíří falešné zvěsti o neskutečných skutcích a o svém rádoby hrdinství, kouzelnické zručnosti a odvaze. Přesto se ke každému, kdo jí nevěří, chová krutě a sobecky. Je to jedna z největších rivalek Twilight Sparkle. Ta ji posléze poníží, když se Trixie lekne hrdinství, které podle svých řečí už prokázala a následně je vypuzena z Ponyvillu a Twilight si užívá zasloužených pět minut slávy. Později se Trixie do Ponyvillu vrací, ovládána Elementem alicornů (viz níže) a vyhání Twilight z Ponyvillu. Nebýt její věčné touhy po moci, už by ji nic nezastavilo a ovládla by polovinu Equestrie. Je nápaditá, pilná, škodolibá, namyšlená, sobecká a hrubá. Hovoří o sobě ve třetí osobě a jako o „velké a mocné Trixie". Na konci příhody s Elementem alicornů se polepší a omlouvá všem svým obětem.Skamaradi se s Starlight Glimmer.

Trixie, či spíše Úžasná a Velkolepá Trixie, je kouzelnice, která se svým vystoupením cestuje po celé Equestrii a v díle „Krotitelé chlubilů“ / „Boast Busters“ (s1e6) zavítá právě i do Ponyvillu.
Její srst je zářivě azurová, její hříva chrpově modrá se stříbro-modrým pruhem a její oči jsou podmanivě fialové. Většinu času nosí fialový pláštík posetý hvězdami s krystalickou sponou a jako každá správná kouzelnice/čarodějka také nosí špičatý klobouk stejného vzoru.

Série první, díl šestý - Boast Busters

 Trixie o sobě nemluví jinak, než ve třetí osobě – „Trixie, požaduje“ jindy zase „Trixie potřebuje“ – aby zdůraznila svoji důležitost. Její slova jsou pro dramatičtější efekt často doprovázena „lacinými“ ohňovými a kouřovými efekty.
Vystupuje jakožto záporná postava – rival a protipól milé, ochotné a skromné Twilight Sparkle. Trixie je nepříjemná, panovačná a nafoukaná. Velmi ráda se vychloubá tím, že zachránila „Koníkton“ / „Hoofington“ před útokem zlovolné Velké Medvědice. Jediní, kdo Trixie doslova „baští“ a opěvují, jsou mladí poníci Snips a Snails.


 
Myslíš si, že jsi lepší?


Když pak kouzelnice vyzve poníky k „souboji“ – výzvu přijmou Rarity, Rainbow Dash a Applejack – dělá to jen proto, aby všechny zúčastněné zesměšnila. Twilight, která se bojí ukázat své magické schopnosti jen proto, že jí přijdou jako vytahování, výzvu nepřijme a raději zpod pódia uteče. Trixie se znovu prohlásí úžasnou a velkolepou a představení končí.
To hlavní, však teprve přijde...
Zájmeno „já“ použije Trixie jen v případě, kdy selže při záchraně Ponyvillu a kdy je nucena se přiznat, že Malou (natož Velkou) Medvědici nikdy neporazila a že všechno, co o sobě tvrdila, je výmysl a lež.
Uražena a dotčena, nejenže nepoděkuje, ale ještě se vysměje své zachránkyni - Twilight Sparkle - a s poslední a ještě k tomu mizerně provedenou kouřovou clonou utíká s ostudou pryč z Ponyvillu.
Série třetí, díl pátý - Magic Duel

Jedné deštivé noci, v jednom zapadlém krámku s čarovnými pomůckami, koupila si jedna kouzelnice zvláštní přívěšek - Alicorn Amulet - a třebaže prý byl nebezpečný, neváhala ani na chvíli a použila jej.


 
Zlá a Pomstychtivá Trixie

Do Ponyvillu se tak za nějaký čas vrací Trixie. Ne však ta Úžasná a Velkolepá, ale ta nová, Zlá a Pomstychtivá! V plášti černém jako noc, se zvláštním magickým amuletem a rudě planoucíma očima...
Konečně se utká s Twilight Sparkle, které vyčiní, že za všechna její příkoří může jen a jen ona a v kouzelnickém souboji ji porazí. Použije totiž „postaršovací kouzlo“, které je považováno za kouzlo nejvyšší kategorie a na něž Twilight nemá odpověď. Trestem pro ni má být vyhnanství a doživotní zákaz návratu do Ponyvillu, což si Trixie pojistí ještě velikou skleněnou kupolí. Sama pak vládne městečku tvrdým kopýtkem a přetváří ho k obrazu svému. Ostatní poníky zapřáhne do práce a jakoukoli neposlušnost tvrdě trestá, kdy ze všech nejvíce to odnáší právě Snips a Snails její bývalí obdivovatelé.
Twilight mezitím zjistí, jak se věci mají a se Zecořinou pomocí se přichystá na návrat do Ponyvillu, aby se tam s Trixie ještě jednou a naposledy utkala. Když pak Twilight s novým kouzelným amuletem předvede své vrcholné „kouzlo“, nemůže Trixie věřit vlastním očím a rozhodne se její amulet ukrást a vyměnit za ten stávající. V tom momentě sklapne past, kterou na ni Zecora a Twilight s pomocí svých přátel nachystali, jelikož nový Trixiin amulet není nic jiného, než dveřní zarážka.
Nakonec ještě Trixie pomůže s přípravou a odpalování ohňostrojů, omluví se Twilight a prozradí, že ji ovládal onen zlý amulet a ona s tím nemohla nic dělat. Když je jí odpuštěno a prominuto, prohlásí se Trixie Úžasnou a Kajícnou, považujíc sama sebe za toho nejpokornějšího poníka na světě. Vzápětí pak, opět s nevydařenou kouřovou clonou, prchá z Ponyvillu a třebaže po cestě spadne na ústa, vyskočí znovu na nohy a utíká dál, vstříc lepším zítřkům... 
  My Little Pony: Equestria Girls

  A není divu, že i Úžasná a Velkolepá Trixie má svůj lidský protějšek ve světě za zrcadlem. Kouzelnický pláštík a klobouk však vyměnila za polodlouhé šaty stejné barvy s bleděmodrým třpytivým pruhem a nezbytnou cutie mark, přes které nosí tmavomodrý pulovr s dlouhým rukávem. Vlasy jí zdobí spona ve tvaru fialové hvězdy se zlatým okrajem.
V EG se Trixie se objeví několikrát, ale vždy jen na krátký okamžik. Jedinou významnější (a zároveň jedinou mluvenou) scénkou tak je nákup sušenek s burákovým máslem ve školním jídelním automatu.
Se svou „rivalkou“ Twilight Sparkle v tomto díle nijak neinteraguje.
„Vida, vida, vida! Máme tu přece jen nějaké „odfrkávače“? Kdopak je tu takový ignorant, že zpochybňuje magické schopnosti Úžasné a Velkolepé Trixie?“ 
  Zajímavosti

  Její vzezření (použité barvy a celkový design) je velmi podobné čtyřem dalším poníkům z dílu „Uzda pomluv“ / „Briddle Gossip“ (s1e9) a dalšího poníka v první části pilotního dílu druhé série - „The Return of Harmony part 1.
Spolu s Big Macintoshem, Night Mare Moon, Babičkou Smithovou a Snipsem a Snailsem má v očích jen jeden jediný odlesk, kdežto ostatní poníci dva a hříbata tři.
Původně měla být mužskou postavou.Trixie Lula mon