Jdi na obsah Jdi na menu
 


Discort a Screwball

28. 12. 2013
Discord
 
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Draconequus
Titul
Duch chaosu
Karma
Neutrální
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
John de Lancie
Blízcí
 Princezna Calestria,Twilight Sparkle,Fluttershy
Výskyt
 Můj malý pony přátelství je magické

Discord je vzácný tvor s hlavou poníka a tělem složených z nejrůznějších časti odporných stvoření.Kdysi ho princezna Celestia a princezna Luna uvěznily ve skále,ale podařilo se mu utéct.Nakonec ho stejně porazila síla přátelství.Od té doby se snaží sekat dobrotu,protože pochopil,že kdyby se mu ještě někdy podařilo vyvolat chaos.Twilight Sparkle a její kamarátky by proti němu použily elemnty harmonie.

Postava se objeví epizodách:Návrat hamonie  část 1 a 2,Fruttershynina dračí polepšovna,

 Discord Je pán chaosu, což ostatně dokazuje i jeho vzhled: kozlí hlava, jelení paroh, lví tlapa, kuří pařát, netopýří křídlo, modré orlí křídlo, koňská noha, dračí noha, hadí ocas s bílou chocholkou a dvě jasně červené oči se žlutým bělmem - samozřejmě každé jinak velké... Elementy ho dvakrát zaklely do kamene a jednou ho z něj vysvobodily. Je poněkud škodolibý a panovačný. Má schopnost cokoli vyměnit (a nejlépe promíchat) s čímkoli. Jednou toho využil, aby hlavním hrdinkám vzal jejich nejdůležitější „elementární" vlastnosti. Např.: Fluttershy nastavuje nohy, Applejack lže a s Rarity se zásadně nedělí... Twilight získala ztracenou víru v přátelství pomocí dopisů o studii přátelství, které do té chvíle zaslala princezně Celestii. Fluttershy si ho dokázala i přes nedůvěru ostatních naklonit. Discord má v podstatě problémy s výběrem spojence, a své rozhodnutí neustále mění.

 Ještě před mírumilovnou vládou Celestie, byla Equestrie pod vládou Discorda.Discord obracel fyzikální zákony a vlastně i celou Equestrii vyhůru nohama.Naštěstí ho zastavili sestry Celestia a Luna, které ho uvěznily v soše, která ho měla navždy zadržet. Naneštěstí se pod sochou o párset let později odehrála hádka Apple Bloom (sestra Applejack),Sweetiebelle (sestra Rarity) a Scootaloo (fanynka Rainbow Dash), která ho vysvobodila.Opět porazit ho dovedly jen elementy harmonie, které v té době ovládalo šest kamarádek víte kdo.

Záhyby a zatáčky, toť můj plán dokonalý, najít elementy tam, kde jste začaly.“
„Draconequus“ neboli Discord je Element chaosu a rozporu. Má hlavu poníka a jeho tělo je složeno z několika druhů zvířat.
Můžeme se s ním setkat hned v začátečním dvojdíle 2. série.Děj odehrávající se v seriálu

Poprvé je viděn v Canterlotských zahradách soch, kde je vidět proměněný v kámen. Nikdo si ale nevšiml, že se v kameni objevily trhliny. Kdysi dávno Discord ovládal celou Equestrii a vedl ji do věčného chaosu, zmatku a trápení, dokud ho nezastavila princezna Celestia a její sestra Luna pomocí elementů Harmonie.
V Ponyvillu se začaly dít záhadné šílenosti, jako například čokoládový déšť z mraku, který je z cukrové vaty. Princezna Celestia si přivolala všech šest našich hrdinek, aby jim pověděla o Discordově minulosti a že její kouzlo s princeznou Lunou bylo prolomeno, neboť elementy Harmonie již nejsou v jejich moci, ale v moci právě šesti kamarádek. Otevřela proto svůj tajný trezor s elementy, aby Discorda ihned zastavily. Bylo však pozdě. Discord již stačil elementy ukrást a schovat.
Protože má ale Discord soutěživou povahu, dává poníkům nápovědu v hádance, kde se elementy ukrývají: „Záhyby a zatáčky, toť můj plán dokonalý, najít elementy tam, kde jste začaly“. Poníci se domnívají, že elementy jsou ukryty v zahradním bludišti. Discord proto zahajuje před bludištěm hru a určí si vlastní pravidla. Prvním pravidlem je hra „bez křídel a magie“. Sebere proto Rainbow Dash s FlutterShy křídla a Twilight Sparkle s Rarity kouzelný roh. Druhým pravidlem je, že nikdo nesmí přestat hrát nebo hra skončí a Discord zvítězí. Po vstupu poníků do bludiště je Discord všechny rozdělí a každá tak musí začít pátrat na vlastní pěst. Toho Discord využije a pomocí své magie a chaosu postupně změní všechny hrdinky na pravý opak toho, co jsou. Jejich proměnu můžeme poznat podle jejich zešednutí.
Z poctivé a pravdomluvné Applejack udělal lhářku. Pinkie Pie proměnil v bručouna, který nenávidí smích. Ze štědré Rarity udělal chamtivce. Laskavou Fluttershy proměnil v krutého a sobeckého hrubiána a z věrné a oddané Rainbow Dash udělal zrádce, díky které bylo porušeno Discordovo pravidlo „bez křídel a magie“. Discord proto ukončuje hru a prohlašuje se za vítěze. Jediná Twilight Sparkle zatím odolává Discordovu kouzlu.
V Ponyvillu zavládl absolutní chaos. Discord ho nazval svým Hlavním městem chaosu. Twilight po chvilce přemýšlení nakonec přijde na to, že elementy Harmonie se nacházejí ve stejnojmenné knížce v knihovně u ní doma. Ihned se pokusí Discorda zastavit, ale jelikož jim chybí Rainbow Dash, kouzlo nezabere a Discord se jim akorát nadále vysmívá. Kamarádky se ještě víc pohádají a nakonec se i rozdělí. To však Discordovu kouzlu podléhá už i Twilight. Discord se prohlásí za absolutního vítěze a v Equestrii zavládl věčný chaos. Vše se zdá být již ztracené.
Princezna Celestia posílá Twilight zpět veškeré její dopisy o přátelství, které Twilight princezně psala od dob, co přišla do Ponyvillu. Twilight si při jejich čtení vzpomíná na veškeré krásné chvilky z přátelství, které s kamarádkami zažila a díky tomu bylo u ní Discordovo kouzlo prolomeno. Pomocí kouzla vrátí všem jejím kamarádkám vzpomínky na nejkrásnější chvilky společného přátelství a díky tomu se všechny vrací zpět k sobě. Teď už konečně mohou všechny společně na Discorda použít elementy Harmonie. Discord je opět proměněn v kámen a definitivně poražen. Equestrie se zase vrátí do normálu.
KEEP CALM AND FLUTTER ON

V díle 'Keep calm and Flutter on'(S3E11) princezna Celestia přiveze Discorda proměněného v kámen do Ponyvillu (Poníkova), s přáním jej 'rozmrazit' za účelem proměnit jej v dobráka, takže svou magii bude používat k dobrým účelům namísto ke zlým. Šestce se tento nápad nejdříve nelíbí, zvláště proto, že Celestia tento úkol založí speciálně Fluttershy, ale nakonec souhlasí. Po tom, co Discord opět obživne napáchá hned na začátek nějaký en chaos, ovšem šestka ho donutí, pod hrozbou skamenení, všechyn chyby napravit. Discord se nezdá být zrvona nadšený tím, že se má změnit k lepšímu a proto využívá toho, že Fluttershy je laskavá a snaží se být jeho kamarádkou, což se jí nakonec podaří. Discord po nějaké době zaplaví Sweet Apple Acres (Sladké jablečné pláně) vodou. Fluttershy ho přiměje, aby to napravil, pod podmínkou, že ona proti němu už nepoužije její element harmonie. Discord souhlasí, ale namísto, aby vodu z plání odstranil ji nechá zmrznout, těšíc se svému vítězství. Když mu Fluttershy oznámí, že už není jeho kamarádka se chvilku tváří, že je mu to jedno, ale poté si uvědomí, jak je pro něj její přátelství důležité. ,,Well playd Fluttershy. Well playd." řekne Discord když odstraní všechen led z Plání. Šestka se raduje a Discord se usmíří s Fluttershy. Episoda končí tím, že Discord oznamuje Celestii, že je připraven použít svou magii k dobrý účelům: ,,...Most of the time."
PRINCESS TWILIGHT SPARKLE

Po tom, co se v Equestrii začnou odehrávat podivné věci (napůl den a napůl noc, podivné chování rostlin z Everfree forest...) Twilight začne podezřívat Discorda. Společně s šestkou jej přivolá. Discord ale není původem této události. Alespoň ne přímo. Nezapomene na počest svého příchodu trošičku 'vytrollit' šestku a pořádně si s ní pohrát. Po zbytek episody hraje jen postavu v pozadí, která odlehčuje dramatickou atmosféru dílu. Ke konci, když šestka navrátí elementy harmonie zpátky stromu, Discord vyjasní, proč se rostliny začaly tak divoce rozrůstat.

 

 

  

 

    1. Daddy Discord - [PMV] - YouTube

      www.youtube.com/watch?v=xA9dFZJtQWc
     
  1. Daddy Discord by lydiajuice

 

 

 

 

 

 

                                                   

.

Discorduv poník jménem Screwball.

Druz:zemni poník

Screwball, také někdy známý jakoTopsy Turvy, je zvědavý anomálie z poníka. Ona je velmi úzce spojena s sváru, který byl nějakým způsobem nebo jiný je přímo odpovědný za její existence v Návratu Harmony části 2.Ona později. dělá portrét v úředním My Little Pony: Přátelství je Kouzelná série komické knihy od IDW, kde ona děsí některé kočky, což ukazuje, že ona je stále zvědavý anomálie pony i po svár porážce.V fan-FICS, ona byla vylíčena jako oddaný draconequus a někdy jako jeho pravé klisny nebo předzvěst. Alternativně, ona také byla zobrazená jako nešťastné oběti, transformována do bytí, který není zcela koní, ale ne ve své podstatě dost zlé pro Základy Harmony se automaticky opravit.Ve škole Daze, od Paleo tisky, Screwball je divné, ale v podstatě dobrý adolescent klisnička, která dluží její existencisváru , ale přijímá Cheerilee jako domovník. Ona obvykle říká přesný opak toho, co má na mysli, ale může přinutit, aby správně mluvit, kdyby naprosto nutné chápat. Mohlo by to vypadá, že vyžaduje nebezpečného množství psychické zátěži však, když se má tendenci se dostat krvácení z nosu v procesu couvání její jazyk. Ona velmi těší hry na hrdiny.V Screwball trilogii, eponymous pony je produktem čistého chaosu jsou směrovány přes obsedantně-kompulzivní, přísně strukturovaná klisny s názvem Button Stitch. Její "projev" je čistý nesmysl a zvukové efekty, a ona se zabývá náhodných a stále kruté žerty na Ponyville.V hlavu plnou Cotton Candy , podle TheManWithTwoNames, Screwball nejprve představí se jako Savoir Faire, poradce Canterlot soudu, který ji vezme na sebe, přes nějaký racionalizace, která se očekává od ní, k průvodci svár, který spontánně vznikla v reakci k vysokému stupni konfliktu uvnitř království, poté, co mu pojmenování nového krále Equestria po smrti Celestia je a Luna matky a otce. Ona je odhodlán udržet sváru je dítě-jako zvědavost a záliba v experimentování přinejmenším směřovat k zlepšení života poníků po celém království. Ona často hádá se svým alter-ego pesimistickém kdykoli Discord bere věci do svých vlastních rukou, což obvykle vede k nějaké katastrofě. Ona odhalí její skutečnou identitu a historii po bitvě proti duchu přírody, a vysvětluje, že ona vlastně byla dvorní šašek na Canterlot. Ona je překvapen, když Discord je lhostejný podle zjevení, a uvědomí si, že on vidí ji jako matky postavu, ale šťastně se na roli obou učitele a matky na draconequus.V poštovné a balné od Pegasus záchranného sboru, Screwball je věrným služebníkem sváru, který žije v ústraní od jeho porážce, čeká na jeho návrat. V podstatě avatar sváru, Screwball posedne významné reality-deformace pravomoci a požitky v šíření chaos.Protivník příběhu využívá ji zničit významnou událostí protagonisty, ale má stoly obrátila, když Screwball je přesvědčen, šířit nějaký chaos na ní taky.SandJosieph je nedokončený muzikál Daddy Discord vylíčí Screwball jako svár je doslovný dcery, kteří ho dokonce doprovázel do hry baseballu; Získala kočička známku na jedné takové hře. Ona navštíví její tatínkův mrtvé sochu a skončí oživovat ho.V Equestria: A Total War od emkajii, Screwball je klisnička, která je výsledkem sváru vměšování se klisnička, která ji promění v nezastavitelné, šílený hrůzou s téměř neomezeným množstvím chaotické magie.Ona je často líčen s Derpy Hooves ve fan umění. [ex. 3] [ex. 4] Ona také občas byl líčen s kolečko víc .V Pony POV Series , mezitím, její jméno bylo původně Golden Skates, a pak Golden Tiara. Ona byla nakonec jí dal přezdívku "Screwball" od duševní instituce je spořádaně. Ona je, nebo byl, manželka Filthy Rich, který se jmenoval Onyx Tiara v příběhu, a matka Diamond Tiara. Nemá žádný přímý vztah k sváru, a šel duševně nemocný kvůli tragické, dědičné duševní nemoci. Ona vypadá jako klidný, přátelský a má prudce unikl léčebny několikrát. Její Cutie ochranná známka byla původně zlatou korunou před ní šílenství zkroutil jí kočička známky z její poškozenou Ego. Podle příběhu, nemoc by mohla souviset s ní, a potažmo i Diamond Tiara je, velký předchůdce, který držel tajemné vazby na sváru.

Screwball má fialový vlasy, srst a oči. Screwball je Cutie značka je šroub a baseball. Má bílý a fialový účes, že vlnách kolem, a ona nosí propellor čepičku. Její oči jsou spletitý. Její další jména jsou kývnutí na její šílené chování, včetně: Topsy Turvy, Merry Melody, Trippy a Screwloose.Někteří věří Screwball být dcera, nebo jinak zplozenec, sváru , a to jak z důvodu jejího podivného, ​​chaotické chování, a fakt, že se objevila až v průběhu svár vlády. Mnoho fanoušků podporovat tuto myšlenku, a tam je i fanoušek-dělal píseň věnovaná jejich vztahu.