Jdi na obsah Jdi na menu
 


zvířata bajná/Zvířecí přátelé

15. 5. 2016

Výsledek obrázku pro mlp breezies

 breezies

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp breezies

Výsledek obrázku pro mlp breezies

Manny Roar,mantikora,vypadá se svým lvím tělem,ocasem škorpioná a šupinatými křídly pěkně strašidelně,ale tohhle obávané zvíře je ve skutečnosti krotké jako koťátko,Obzvlášť když se s ním zachází přívětlivě.

Mantikora - to je krvelačná nestvůra se lvím tělem, netopýříma ušima a křídly, štířím ocasem a trnem v tlapce. Právě díky tomuto trnu je zuřivý a nebezpečný - je zapotřebí soucitu Fluttershy. (v tomto případě je dílem Nightmare, pouze onen trn) 

Bydliště Everfree Forest

 

 Mantikora jménem Manny Roar se objevila jako překážka v epizodě Friendship is Magic (2. část), kde ji Nightmare Moon úmyslně rozzuří, aby zastavila Twilight. Má lví tělo, škorpióní ocas a pár dračích křídel. Rozzuřená šelma zklidněna teprve, když jí Fluttershy ukáže soucit a vytáhne jí z packy trn. Během epizody Magical Mystery Cure se packa této mantikory objevuje v jedné ze vzpomínek Fluttershy.

Postava se objeví v epizodě.Přátelství je magické část 2

postava_mantikora

* Duchy stromů - to jsou vykotlané stromy, ve tvaru strašidelných obličejů. Nebezpečné v podstatě nejsou, slouží hlavně k zastrašování - je zapotřebí optimismu Pinkie Pie.

Mlžné šípy - jsou přízraky určené k tomu, aby svedli Rainbow Dash na stezku smrti a přinutili ji pod iluzí slávy opustit přátele - je zapotřebí její věrnosti. Ve finále se dívky utkají s Nightmare moon, která vzápětí ničí schránky s elementy harmonie - je zapotřebí Twilightiných znalostí magie, a vzájemného přátelstvímezi děvčaty.

Výsledek obrázku pro mlp orthros

orthros

Výsledek obrázku pro mlp orthros

Výsledek obrázku pro mlp vampire fruit bats

vampire fruit bats

Výsledek obrázku pro mlp vampire fruit bats

Výsledek obrázku pro mlp vampire fruit bats

Výsledek obrázku pro mlp the smooze

the smooze

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp the smooze

Výsledek obrázku pro mlp scorpan

 scorpan

Výsledek obrázku pro mlp scorpan

Výsledek obrázku pro mlp scorpan

Výsledek obrázku pro mlp scorpan

Steven magnet,mořský had,který žije u řece,je poněkud nedůtklivý chlapík.Když mu Nightmare Moon ostříha knír,dostane panický záchvat ještě štěstí že Rarity použije kouzla a problém vyřeší na plátku zesebe had udělá most přes řeku,po kterém poníci pohodlne přejdou na druhý břech.

 Vodního hada - takto Twilight označila tvora, který ze všeho nejvíc připomíná vlasatou Lochneskou příšeru. Nightmare tomuto stylově založenému tvoru utrhla polovinu kníru, a on v žalu rozpoutal peřeje na řece, kterou dívky potřebují přejít. Vždyť co v celém zapovězeném lese je dost krásné, aby to ztracený knír nahradilo? - je zapotřebí štědrosti Rarity.Take se objevi na jedné svatbě Crankyho a Matildy,že by byl svědek.

 


Postava se objeví v epizodě:Přátelství je magické část 2 Mořský 

Bydliště Everfree Forest
Dabing Lee Tockar

had jménem Steven Magnet, který se objevil v epizodě Friendship is Magic (2. část), má dlouhé tělo podobné asijskému drakovi, rybí ploutve místo uší, fialové šupiny na těle a oranžové vlasy, obočí a knír. Je jednou z překážek, kterým musí poníci čelit, aby nalezli Elementy Harmonie. Nightmare Moon mu usekne polovinu kníru, což ho rozhněvá a řeka se stane příliš rozbouřenou. Rarity se ale rozhodne obětovat vlastní ocas a ztracený knír mu nahradí. Had pak nabídne poníkům své tělo jako most.

Strawberry bats /Fruit bats

 

Bydliště Stromy v Ponyvillu

Hejna duhově zbarvených ovocných netopýpů se objevila v epizodě Apple Family Reunion. Obývají stromy v jednom ze západních sadů Sweet Apple Acres. Zdá se, že ovocní netopýři mají lístky místo uší a jejich trup velmi připomíná jahody. 

Ahuizotl from Daring Don't

Chimera

Cragadile

Molgera Hurt by Jeatz-Axl

 

V hlubinách Froggy Bottom Bog žije Hydra,vodní saň se čtyřmi hlavami,která hlídá bažinu před nevítanými hosty.Poníci kolem močálu vždycky našlapují jen zlehounka,protože,protože jeden špatný krok by mohl stát krk!

Postava se objeví v epizodě:Pinkiiny přetuchy

Hydra Creatures sídlící ve Froggy Bottom Bogg pronásleduje hlavní postavy v epizodě Feeling Pinke Keen. Hydra má čtyři hlavy na dlouhých hadích krcích a velké oranžové dračí tělo. Má jen dvě nohy a žádné ruce ani křídla. Stejně jako v případě Cerbera, každá hlava jedná částečně sama za sebe.

postava_hydra

 Crockaitrice je vzácný tvor s hlavou slepice  a tělem hada.Na tohle zvíře rozhodně nedoporučujeme získat příliš dlouho,,protože jeden pohled Cockraitrice (Kotatris) může proměnit poníka v kámen.

Postava se objeví v epizodě:Umění pohledu

 

Bydliště Everfree Forest

 Cockatrice se poprvé objevuje v epizodě Stare Master. Fluttershy říká CMC, že to je nebezpečné, děsivé stvoření se slepičí hlavou a hadím tělem. V lese pak Fluttershy najde Twilight proměněnou v kámen se šokovaným výrazem v tváři. Když CMC vidí, jak cockatrice změnila v kámen i slepici, kterou hledali, začnou panikařit a schovají se za Fluttershy. Ta se snaží na cockatrici použít svůj Pohled a donutit ji proměnit Twilight i slepici zpět. Skoro je sama proměněna v kámen, ale cockatrice nakonec nevydrží, ustoupí a promění Twilight i slepici zpět. Cocatrice jsou zmiňovány v legendách od antiky po středověk.

Bugbear 

postava_cerberus

Podlestarých báji Kerberos obrovský trojhlavý pes,který střeží bránu do království nočních můr známé pod jménem Tartaros.Tenhle strašlivý tvor je pověřen udržet všechno špatné za branami a hlídat,aby žádné zlo neuteklo pryč.

Postave se objeví v epizodě:Čas

Bydliště Tartarus

Cerberus je obrovský tříhlavý pes, který se objevuje v epizodě It’s About Time, kde vyruší Twilight, která se snaží zajistit Equestrii proti katastrofám.

 Cerberus vypadá jako buldog. Má červené panenky a ostnatý obojek na každém krku. Stejně jako v případě hydry, každá hlava jedná částečně sama za sebe. Cerberus způsobí v Ponyville velkou paniku. Podle Twilight je zodpovědný za hlídání bran Tartaru a zlých stvoření uvnitř. Ale když je pryč, tak by tyto prastará zlá stvoření mohla uprchnout a zničit Equestrii. Poté co ho Fluttershy zkrotí drbáním na břiše, odvede ho Twilight zpět do Tartaru. Den po tomto incidentu dostane Spike dopis od princezny Celestie, ve kterém se oznamuje, že se ztratil pes. Spike poznamená, že princezna asi ještě neví, že Cerbera už našli. V řecké a římské mytologii je Cerberus (česky Kerberos) tříhlavý pes s hadím ocasem, zodpovědný za hlídání bran podsvětí, aby žádná duše neutekla. Héraklés byl poslán, aby odchytil Cerbera v jednom ze svých dvanácti úkolů.

postava_drak

Bydliště Jeskyně
Everfree Forest
Neznámá vulkanická oblast
Ponyville

V seriálu se objevuje několik draků. Jedním z nich je Spike, který je v seriálu jednou z nejdůležitějších vedlejších postav. Ostatní draci v seriálu jsou obří plazi chrlící oheň, inspirovaní evropskými, zejména skandinávskými pověstmi.

Garble je dospívající vůdce dračích chrličů ohně,který vyzve Spika k několika zkouškám,aby tak převedl jeho dračí character,tihle zlí surovci ale nepočítají se Spikovými kamarády,jejichž síla přátelství ho ochrání.

Postava se objeví v epizodě:Dračí výprava

 

 

Výsledek obrázku pro mlp seabreeze

seabreeze

Výsledek obrázku pro mlp seabreeze

postava_parasprite

(Parasprites) Paraskřítci sice vypadají sladce a nevinně,ale krmení tohoto drobného hmyzu se důrazně nedoporučuje.Díky neukojitekné chuti k jídlu se totiž šíří a rojí rychlostí světla,a tak se z neškodných drobečků snadno a rychle vyklubou obrovitánští škůdci!

Postava se objeví v epizodě:Roj století

Paraspriti jsou malá, kulatá, létající stvoření, která se rychle stanou problémem v epizodě Swarm of the Century. Na začátku epizody je Fluttershy svědkem toho, jak jeden parasprite sní celý koš jablek za pár sekund. Hlavní postavy si brzy uvědomí, že paraspriti se velmi rychle rozmnožují a brzy zamoří Ponyville s ničivými následky. Název „parasprite“ je spojení slov „parasite“, což znamená „parazit“ a „sprite“, což znamená „skřítek“.

 

postava_skalni_uhor

Ve stěnách soutěsky Děsivý George sídlí SVÁRLIVÍ DRAČÍ ÚHOŘI.Tato protáhlá stvoření ožijí pokaždé,když někdo prolétává kolem jejich hnízd ve skále.Jsou známí tím,že by nejraději všechny nezvané hosty seřrali.

Postava se objeví v epizodě:Nejlepší mazlíček vyhraje

Bydliště Ghastly Gorge

Skalní úhoři se objevili v epizodě May the Best Pet Win!. Jsou to velcí, vínově zbarvení úhoří, kteří žijí v dírách ve stěně Ghastly Gorge. Když Rainbow Dash popisuje závod, říká svým potenciálním mazlíčkům, že úhoři se vyruší, když se někdo dostane moc blízko k jejich hnízdům. Během závodu pak vystrkují hlavy ze svých jeskyní a pokouší se sežrat prolétávající závodníky.

postava_fenix

(Phoenixes) Fénix je bajný pták,který schoří do posledního pírka a povstane popela.

Postava se objeví v epizodách:Ptačí pacient a dračí výprava

Fénix je magický pták, který umírá spálením sama sebe a opět se ze svého popela narodí. Fénixové se objevují v epizodách A Bird in the Hoof a Dragon Quest. V epizodě A Bird in the Hoof přijíždí princezna Celestia do Ponyville i se svým domácím mazlíčkem, Philomenou. Ta vypadá velmi nemocná, pořád kašle, ztrácí peří a nepomáhá jí žádný z pokusů o léčbu od Fluttershy. Nakonec přímo před jejíma očima vzplane a shoří na popel, ale princezna Celestia vysvětlí, že fénixové se potřebují čas od času obnovit tak, že shodí všechno peří, shoří a opět povstanou ze svého popela. Nová Philomena je zářivě červená se zlatě lemovanými křídly. V epizodě Dragon Quest brání dva fénixové své hnízdo a vajíčka proti bandě dospívajících draků. Během potyčky se Spikovi podaří zachránit jedno z vajec a krátkou dobu se stará i o čerstvě vylíhlého fénixe, kterého pojmenuje Peewee. Později ho vrací ke jeho rodičům jak je vidět na fotkách v epizodě Just for Sidekicks.

postava_dreveny_vlk

Hluboko v lese Eeverfee žijí nebezpeční (Timberwolves) dřevlci.Těch pár stvoření,která se odvážila proniknout do husté zeleně,se s temnými ochránci lesa nemohlo minout.Říká se,že jejich zahoukáním začína každoroční jablečná sklizeň.

Postavy se objeví v epizodě:Rodiče ve škole,A pike k vašim službám

V epizodě Family Appreciation Day se dřevění vlci objeví jako jedna z předzvěstí blíží se sklizně zap jablek a později se objeví ve vzpomínkách Granny Smith, která popisuje, jak kdysi dávno zap jablka objevila. V epizodě Spike at Your Service zachrání Applejack Spika před skupinou dřevních vlků. Ti se rozpadají na kousky a rozpouští na kouř, když na ně Applejack svrhne balvan, nebo když nabourají do stromu. Později se kouř vrací a dřevění vlci se složí do jednoho, mnohem většího. Během epizody postavy několikrát říkají, že dřevění vlci mají značně odporný dech. Dřevění vlci v epizodě Spike at Your Service mají jiný design než jejich předchozí verze a jsou animovaní pomocí 3D počítačových modelů, namísto běžné flash animace.

postava_ursa

Máma medvědice  (Ursas) Ursa Major je při ohrožení nebezpečná,zato její medvídě Ursa Minor ukolébá i nešikovný poník.Tihle dva mohutní medvědi mají kožich vzorovaný jako zářivá noční obloha.

Postava se objeví v epizodě:Chlubylka

Druh Medvěd
Bydliště Everfree Forest

Ursa Major a Ursa Minor se objevily v epizodě The Boast Busters, jako obrovské kouzelné medvědice s průhlednou srstí, podobnou hvězdnaté noční obloze. Na začátku epizody se Trixie chvástá, že porazila Ursu Major, která napadla Hoofington. Snips a Snails se vydají do Everfree, aby Ursu našli a pak viděli, jak ji Trixie porazí. Opravdu na jednu narazí a přivedou ji až do Ponyvillu. Tam se ale ukáže, že si Trixie vymýšlela a není schopná medvědici porazit. Naštěstí Twilight pomocí své magie medvědici uspí a vrátí zpět domů s komentářem, že to byla jen malá Ursa Minor. Je ještě zobrazena ve vzpomínkách na předchozí události v epizodě Magic Duel. Ursa Major je největší tvor, který kdy byl v MLP: FiM zobrazen.

postava_windigo

Traduje,se že větronoši jsou zimní duchové plní zloby a nenávisti.Čím víc nenávisti větrnoš nasaje,tím větší je pak zima.Říká se,že vypadají jako průsvitní,strašidelní koně,které porazí jen oheň přátelství.

Postava se objevi v epizodě:Srdce hhřejivý večer

(Windigos) Windigové jsou popsáni jako duchové zimy, kteří se přiživují na sporech a nenávisti. Čím víc nenávisti duch cítí, tím chladnější je. Vypadají jako přízrační, průsvitní koně. Tři windigové se objeví třikrát během představení v epizodě Heart’s Warming Eve. Na konci velkého sněmu, při sněhové válce vůdců a v jeskyni, kam se poníci ukryli. Prve jen sledují poníky z mraků svýma modře zářícíma očima a později kvílí a poletují v kruhu mraků. Jsou poraženi ohněm přátelství, růžovým plamenem tvaru srdce, který byl zažehnut, když se Clover the Clever, Smart Cookie a Private Pansy staly přáteli.

                                                                                                                                  

Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Králík
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Nikdo
Blízcí
 Fluttershy
Výskyt
 Můj malý pony přátelství je magické
Podle Fluttetshy je králík Angel,to nejroztomilejší zvířátko,ale zdání klame.Panovačným a dětinským chováním si vynčuje nestalou pozornost a Fluttershy má naprosto omotanou kolem prstu.
Postava se objeví v epizodě:Umět být průbojný
Angel (Andílek) je (jak jste si jistě všimli) bílý králíček, s černými očky a většinou naštvaným obličejíkem, protože se mu nelíbí, co mu Fluttershy přinesla. Angel je tedy rozmazlený mazlíček Fluttershy. Vždy si vybírá jen z nejlepších lahůdek a jak se mu nelíbí na jídle jediný detail, odmítá ho jíst, zpravidla ho i prskne nebohé Fluttershy (která mu to svou laskavostí dovoluje a "otročí" mu, což Angel většinou pořádně zneužívá) do obličeje.
Myslím že králík Angel je jednou z  nejzáludnějších a nejvéhlavějších postav seriálu.Fluttershy má dokonale omotanou kolem své roztomilé packy.
 Je to TEN Angel, chlapeček. Angel ja malý bílý králíček, patří Fluttershy. Je to její věrný mazlíček a má ho skoro pořád u sebe. Tedy v seriále ho moc nevidíte, ale jinak jsem viděla pár dílů, kde byla Fluttershy s ním. Např. v díle č. 3 Angel sebral Twilight nějaký lístek(už si nepamatuju na co) a donesl ho věrně Fluttershy. Je moc milounký.

 

 

Angel.

Winona je věrný pracovní pes Applejack,který poníkovi nejraději pomáhá nahánet stáda.

Postava se objevi v epizodách:Výpomoc, a poslední výprava

Druh Pes (kolie)
Pohlaví Ženské
Majitel Applejack

 Winona je pracovní pes Applejack. Poprvé se objevuje v epizodě Applebuck Season, kde spolu s Applejack shání splašené stádo dobytka. Winona je dobrý ovčák a poslouchá všechny příkazy Applejack. Na rozdíl od Diamantových psů, Winona nikdy nemluví, pouze štěká. Nosí červený obojek se zlatou známkou.

 

postava_winona

Pozor na věci které necháte ležet bez  dozoru před Gammym,protože je velmi pravděpodobně,že už je nikdy neuvidíte!Krokodýla Pinkie Pie ale neodsuzuje příliš rychle.Nechnce nikomu ublížit taková je zkrátka jeho povaha.

Postava se objevi v epizodě:Výpomoc a narozeninová oslava

Druh Aligátor
Pohlaví Mužské
Majitel Pinkie Pie

Gummy je malý, bezzubý, zelený aligátor, kterého si Pinkie Pie chová jako mazlíčka. Objevuje se v několika epizodách a často Pinkie kouše.

 Gummy je malý krokodýlek. Pinki piin krokodýlek. V jednom díle mu pořádala oslavu na kterou pozvala samé neživé věci. Buď to byli lidé posttavení z kamenů, brambor a kyblíků, nebo postavení z větví a hadrů. Všichni poníci jí připravovali překvapení, zatím co ona si myslela že ji nemají rádi. Gummy nemá žádnou zvláštní povahu, protože v mnoha dílech není a když tak jen stojí a kouká. Nemluví ani nedělá zvuky a zatím jsem ho viděla jen v málo dílech.

postava_gummy

Opalescence zkráceně Opal,vypadá jako roztomilé a heboučké kotě,ale jen tehdy,kdy potřebije něco os své majitelky Rarity.Jakmile není po jejím,umí tenhle hádavý mazlíček syčet jako had!

Postava se objeví v epizodě:Výpomoc a Módní přehlídka

Druh Perská kočka
Pohlaví Ženské
Majitel Rarity

Opalescence, nebo zkráceně Opal, je kočka Rarity. Poprvé se objevuje v epizodě Suited for Success.

 Opál, nebo taky opálka je Raritina kočička. Je docela zlobivá, protože Rarity stále škrábe, nebo na ni prská, jediné Fluttershy nic nedělá, protože Fluttershy si se zvířátky rozumí. Opálka je kočka, která patří Rarity. Je bílá a na hlavičce má načesaný stojatý culíček s mašličkou.

 

postava_opalescence

 

Na první pohled Philoména jako ubohý vypelichaný vřectivý pták,ale tento mazlíček princezny Celesti,skrývá tajemství.Když mu opadne i to poslední pírko vzpalene v ohnivou kouli,ze které povstane jako nádherný fénix.

Posatava se objeví v epizodě:Ptačí pacient

 Philoména je phoenix ohnivý pták, a patří princezně Celestii. V jednom díle Ji Fluttershy princezně ukradla,protože si myslela že je nemocná. Doma jí dávala prášky, polévku, koupala ji, ale nic nezabíralo. Navíc Philoméně stále upadávalo peří. Nic jí ale nebylo. Phoenix se zrodí z popela a když už vypadá strašně, je starý a už nemá peří, shoří a z popela který po něm zůstal, se zrodí nový krásný phoenix. Fluttershy to nevěděla a když do městečka přijela princezna, protože philoména se hledala a byla pohřešována po celém království, tak jí Fluttershy řekla že se o ni chtěla postarat. Celestie jí chěla vše vysvětlit ale Philoména najednou shořela. Fluttershy to dohnalo k slzám, ale Celesie jí pak vše vysvětlila. Philoména si chtěla vystřelit, ale Celesia jí řekla ať toho nechá a tak se Philoména zrodila. Z popela vyletěl Phoenix, doporvázený jasnou ohnivou září a jeho peří vypadalo jako plameny ohně. Tak nakonec vše dobře dopadlo.

Filomena je ochočený fénix princezny Celestie. Je představena jako hlavní postava v epizodě A Bird in the Hoof. Filomenino jméno pochází z řečtiny a znamená „silná láska.

postava_philomena

Owlowiscijus je adoptovaná sova Twilight Sparkle.Twilight je pomocník,Spike byl zprvu předsvědčen,že ho se sovou čeká těžká soutěž o poníkovi přízeň ale brzy si uvědomí,že bystrozraký ptáčka má rád je skvělým pomocníkem i pro něj.

Postava se objeví v epizodách:Výpomoc a Žarlivý drak

 Promiňte kdyžtak za pravopis, ale já nevím jak se to jméno píše, tak ho píšu jak se čte. Oulivišus je sovička, která jedné bouřlivé noci přilétla k Twilight oknem a onas ho požádala ho, aby jí pomohl(už si nepamatuju s čím). Spike si tehdy myslel, že Twilight si Oulivišuse oblíbila a má ho raději než Spika. Spike začal na sovičku žárlit. Myslel si že Oulivišus mu chce Twilght přebrat a že zaujme jeho místo hlavního pomáhače č. 1 Nakonec Spike Oulimu ještě poděkoval, kdy¨ž ho společně s Twilight zachránil předvelkým zlým drakem. Oulivišus nikdy nechtěl Spikovi přebrat ani Twilight, ani jeho místo. Oulivišus byla hodná kamarádská sovička. Stal se dalším dobrým přítelem poníků, obzvlášť Twilight.

Druh Sova
Pohlaví Mužské
Majitel Twilight Sparkle

Owlowiscious je sova, která se poprvé objevila v epizodě Owl’s Well That Ends Well a je adoptována Twilight Sparkle. Zpočátku vzbuzuje ve Spikovi nedůvěru, ale nakonec pomůže Twilight zachránit Spika před jiným drakem, čímž si jeho důvěru získá.

postava_owlowiscious

Rainbow Dash nejdřív považovala rozvážnou želvu jménem Tank za příliš pomalou a bez života.Od té doby,co jí Tank vyprostil zpod popadaných kamenů,na něj ale nedá dopustit a přijala ho za svého mazlíčka.

Postava se objevi v epizodách:Fluttershynina dračí polepšovna a nejlepší mazlíček vyhraje

Druh Suchozemská želva
Pohlaví Mužské
Majitel Rainbow Dash

Tank je suchozemská želva, která se poprvé objevila v epizodě  May the Best Pet Win! Na konci epizody se stane mazlíčkem Rainbow Dash a prvním mazlíčkem představeným ve druhé sezóně.

postava_tank

postava_peewee

Peewee se stal mazlíček Spika poté,co se vyklubal z vejce Fénixe.Parta zlomyslných draků se pokusila Spika přesvědčit,aby vejce raději rozbil,ale naštěští je neposlechl.Teď jsou s Peewee nejlepší kamarádi.

Postava se objeví v epizodě:Dračí výprava

Druh Fénix
Pohlaví Mužské
Bydliště Neznámý les
Golden Oak Library (dříve)

Peewee byl mazlíčkem Spika v epizodě Dragon Quest. Má světlé zářivě oranžové peří s několika červenými pírky a žlutými oči.

Výsledek obrázku pro mlp constance

constance

Výsledek obrázku pro mlp constance

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp harry bear

Harry

Výsledek obrázku pro mlp harry bear

Výsledek obrázku pro mlp tiberius

Tiberius

Výsledek obrázku pro mlp tiberius

Výsledek obrázku pro mlp tiberius