Jdi na obsah Jdi na menu
 


spike

28. 12. 2013
Spike
 
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Drak
Titul
Asistent Twilight Sparkle
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
 Rodina
 Twilight Sparkle
Blízcí
 Twilight Sparkle,princezna Celestia,Rarity
Výskyt
 Můj malý pony přátelství je magické,My little pony equestria girs 1 2 3
    Na příkaz princezny Celestii se k Twilight  na ceste z Canterlotu do Ponyville připojil drak Spike.Twilight draka laskyplně nazývá svým asistentem číslo jedna,protože je to drak velmi oddaný a schopný okamžite poznat,kdy Twilight potřebuje pomoc.Trpí neviléčitelnou zamilovaností do Rarity,nensitnou touhou po třpytivých drahokamech a má jedinečnou schopnost doručovat zprávy prostřednictvím svého žhavého dechu.Spika našli ještě jako opuštěné vejce a jeho původu je stále neznámý.
 Spike je nejlepší kamarád a taky pomocník Twilight. Jak jsem říkala je to maličký drak. Je hrozně a hrozně rostomilej.  
 Spike je malý mluvící dráček, který se v seriálu téměř vždy objevuje buď po boku Twilight, jako její asistent a kamarád, nebo po boku Rarity, jako její vášnivý obdivovatel. Můžeme ho vidět v seriálu tak často, že ho lze označit za hlavní postavu i skrz jeho dračí kůži. Do Ponyvillu přijel spolu s Twilight Sparkle se kterou se zná už doslova od narození. Když totiž Twilight nastupovala na Celestiinu akademii pro nadaná hříbata, dostala jako přímací test za úkol, nechat vylíhnout se dračí vejce. Když se jí podařilo zadání splnit, ujala se malého dráčka, který k ní od té doby vzhlíží jako z části ke své kamarádce, z části ke své matce a z části jako ke své princezně. Přesto mu však nechybí pověstná dračí hrdost. Je velmi sebevědomý, odvážný a věrný, zároveň však trochu vychloubačný, hrabivý a škodolibý. Má rád uznání, ať už od křišťálových poníků, jakožto jásajícího davu, tak i od Twilight, jako od dobré kamarádky. Když se tedy Twilight ujala Owloysiuse, nechtěl ho z počátku Spike přijmout. Potrpí si jak na lichotky a komplimenty, tak i na pořádně blyštivé drahokamy, kterými se živí a kterým říká ,,šťavnaté". Do Rarity je bláznivě zamilovaný už od prvního okamžiku, kdy ji spatřil. I ostatní hlavní hrdinky má ale rád. Na Fluttershy se mu líbí, že mu stále lichotí a obdivuje ho pro jeho schopnost mluvit. S Rainbow Dash a s Pinkie zdílí smysl pro humor a Applejackobdivuje pro její obětavost a odvahu. Tyto jeho pocity k ní se ještě vystupňují, když mu v díle Spike k vašim službám ve třetí sérii Applejack zachrání život před tzv. Dřevlky. Spike má zvláštní schopnost, posílat princezně Celestii svitky papíru tím, že je zapálí svým kouzelným, dračím ohněm.
Spike je malý dráček. Je hlavním asistentem Twilight Sparkle a také jednou z hlavních postav MLP (My Litle Pony) Přátelství je magie.
Spike je drači mláďa a vedľajši postava v seriáli. Je kamarát Twilight Sparkle. Jeho špeciálným darem je odosielani a prijíma správ od Princezny Celestie pomocnou ohnivého děchu. Dokáže též vyhľedávať drahokamy, ktoré má najradší ze všeho jedál, ale živí sae i ostatnými jidlem, které jedi poníci. Medzi jeho vlastnosti patří  hravosť, citlovosť a hrdinstvo. Na prijímacích skouškach na školu Pricezny Celestie, Twilight dostala za úlohu vylihnouť vajíčko. Bylo to vajíčko draka jménem Spike. Lenže Twilight neměla najprv dostatok energie na vyliahnuti, ale potom to byl Sonic Rainboom, ktorý spôsobil jiskru přateľstva a dodal Twilight energi, aby vyliahla vajíčko a získala tak svoj Cutie Mark. Od vted se s ním spřatelila a stal se jej asistentem číslo 1.
Vzhled

 Spike je fialovozelený. Oči má krásně zelené. Jeho dech je také zelený. Ocas mu končí malou šipečkou, takouvou jaká bývá na hrotu šípu.  
Schopnosti

 Dodávání svitků Princezně Celestii. Tím, že na něj foukne. Svitky se objeví vždy když si říhne. Svitky může přepravovat i po více než jednom. Dokáže přenášet i jiné věci jako jsou pozvánky. Umí také hrát na piano a pomáhá Twilight Sparkle zlepšovát jeji umění kouzlení.

Charakter

 Rád se směje neštěstí druhých.Jidlo  
Spike dokáže sníst téměř cokoliv. Jeho nejoblíbenější jídlo jsou drahé kameny. Dokáže sníst ale i seno.
V dílu Spike at Your Service, Spike nasleduje svoj "dračí kód" kvôli úcte k Applejack která mu zachránila život a chce jej pomáhať pokut jej to neoplatí. Neskôr jej zachráni život a vyrovná tak svůj dlh. 

Spike nejen raz preukázal svoje hrdinství. V epizóde Equestria Games zachránil poníkov pred padajúcim ľedem, který roztavil se svojím ohnivím dechoem. Medzi zachránenými poníky byla i Rarity, do ktere je tajne zamilovaný. Raz zachránil celé mesto Crystal Empire, keď doručil Kryštáľové Srdce v tedy, když Twilight nemohla. V meste si ho uctili jeho vlastný  sochou, aby jim připomínala jak osvobodil mesto od nadvlády zlého kráľa jménem Král Sombra.

Spike:Malý dráček,pomocník Twilight.Spike je pomocník hrdinu v komixu a jménuje se trumpetka.Spike Generations by AquaticNeon

Spike,Spičák (Spike) a Spike

Spike Relations by AquaticNeon

I v Equestii je mluvící drak neobvyklý, ale řekněte: Potkali jste někdy mluvícího psa? Jistě uznáte, že taková situace nenastane. Dovedete si tedy představit hysterickou reakci racionální uchazečky stypendia na biologické vysoké škole (na Evertonu), když její nevinně štěkající štěně skočí do díry v prostoru, a z jiné vyskočí do náruče dívky, které před jejíma a očima právě narostly křídla, a lidskou řečí poznamená: „Týýjo!" Není to sice ten hrdý, šupinatý pomocník číslo jedna z Equestrie, ale Twilight má k němu stejně dobrý vztah jako v druhém případě.

  

Výsledek obrázku pro mlp spike christmas dress

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp spike christmas dress

Výsledek obrázku pro mlp spike christmas dress

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp spike christmas dress

Související obrázek

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp spike dress

Výsledek obrázku pro mlp spike dress

Související obrázek

Související obrázek

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp spike dress

Související obrázek

 

 :icontimothyb:

Spike 3D Turntableby TimothyB