Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rainbow Dash

27. 12. 2013

 
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Pegasus
Titul
Element věrnosti
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Ashleigh Ball
Blízcí
  Pinkie Pie,Fluttershy,Applejack,Twilight Sparkle,Rarity
Výskyt
 Můj malý pony přátelství je magické (serial a komix)

Clapping Pony Icon - Rainbow DashRainbow Dash

Rainbow Dash má životě jedinou,všepohlcující vášeň:létání,a TO RYCHLE!Každý,kdo někdy záhledl tohoto duhového zbarveného poníka z Cloudsdale na nebi,byl ohromen jeho rychlosti,mrštnosti a sebedůvěrou.Už jako malý poník byla skvělým letcem a dokázala to,co se dosud žádnému jinému pegasovi nepodařilo-nechat za sebou místo tryskovému proudění skutečnou duhu,jinak řečeno létat jako duhový tryskáč!Když se objevi sebe menší problém,můžete se být jistí,že tenhle poník,který se uchází o místo mezi zazračnými letci,se přihlasí jako první dobrovolník.I přes spoušt,kterou se ji občast podaří po sobě zanechat jsou ji kamarátky opravdu rády náblízku,když se blíží nebezpečí.Rainbow Dash totiž dokázuje stále,že je skutečná hrdinka a opravdová kamarátka.

Tento loajalní poník miluje rychlost a dobrodružtví.Je tím nejrychlejším poníkem v Equestrii.Je sebevěědomá a chytrá a všechno po ní musí být až nadoraz.Jeím s nem je připojít se ke skupině akrobatických letců,kteří si řikají zázračné šípy.

Je zábavna a drzá.

 Rainbow Dash je pegas, žijící v oblačném domě nad Ponyvillem. Je vedoucí pegasího týmu. Miluje rychlost a létání, je velmi sebevědomá, průbojná, naivní a trochu pyšná. Jako jediný pegas na světě dokáže letět rychleji než zvuk a protože má duhovou hřívu a ocas, tak když letí svou oblíbenou rychlostí, vytváří na obloze duhu (odtud odvozeno její jméno). Dokáže zvláštní trik, který se nazývá Sonic Rainboom (Duhové jiskření, viz níže) který dokáží jen ti nejlepší z nejlepších (pouze ona). Později zjistí, že díky této její dovednosti získaly Cutie mark všechny její kamarádky (zápletka v posledním dvojdíle 5. série). Je obrovskou fanynkou Wonderbolts (Zázračné šípy) a sní o tom, že se jednoho dne přidá do této elitní skupiny letců (díky tomu, že je často zkoušena její věrnost, si však bude muset několikrát zvolit namísto Zázračných šípů své přátele). Také velmi obdivuje svou literární hrdinku jménem Daring Do. Jejím mazlíčkem se paradoxně stane těžkopádná želva jménem Tank. Reprezentuje element věrnosti.

 Rainbow Dash je jednou ze šesti hlavních protagonistek (tzv. jedna z Mane six) ze seriálu My Little Pony: Friendship is Magic. Jako pegas se stará převážně o udržování počasí v městečku Ponyville. Je obrovskou fanynkou Wonderbolts a sní o tom, že se jednoho dne přidá do elitní skupiny letců. V epizode Sonic Rainboom sama princezna Celestia prohlásila, že je Rainbow tím nejlepším letcem v celé Equestrii. Jako domácího mazlíčka vlastní želvu Tanka a jejím elementem harmonie je Loajálnost. 

 Rainbow Dash je jedna z hlavních postav v seriálu. Jako Pegas se převážně stará o počasí. Miluje létání a rychlost a její sen je dostat se do elitní skupiny letců "The Wonderbolts". Má vlastního mazlíčka, želvu, která se jmenuje Tank. Jako jediný poník v Equestrii umí vytvořit "Sonic Rainboom". Je to duhový záblesk a vznikne, když Rainbow Dash zamíří z velké výšky střelmhlav k zemi a nabere na rychlosti. Reprezentuje element věrnosti.

 Teď je na řadě Rainbow Dash. Je to nejrychlejší a nejstatečnější poník v celém Ponivilu.

Související obrázek

 Je to jedna z šesti hlavních postav.Je to pegas.Stará se o počasí v městečku Ponyville.Její mazlíček je želvák Tank.

 Rainbow dash je jedna z nejvzácnějších poníků, má Element Věrnosti(je to tak?) A umí se přeměnit ve Vodního pegase. Je málo poníků kteří mají Element a umí se proměnit je jich maximálně 6! Síla:45% Vodní Rainbow dash

 Rainbow Dash je pegas z Ponyvillu. Umí hodně rychle létat. Jejím snem je, že by se jednou stala jedním ze Zázračných šípů (Wonderbolts). Vyhrála soutěž o nejlepšího mladého letce roku, když zachránila Rarity (která se též zúčastnila) a Zázračné šípy. Její skrytá schopnost bylo vytváření duhy. Tento jev pojmenovali Duhové jiskření (Sonic Rainboom) a umí ho jen Rainbow Dash. Duha vznikne když Rainbow zamíří z velké výšky střelmhlav k zemi a nabere na rychlosti. Rainbow je zbrklá, lehkomyslná a občas se chlubí. Ale umí být pořádně asertivní a dokáže se zastat kamaráda. Jednou tak udělala když byla hříbě a zastala se Fluttershy. Přitom vzniklo její první duhové jiskření a získala svou osobní značku. Její duha pomohla i Fluttershy aby objevila že umí komunikovat se zvířaty, Pinkie Pie aby se začala smát, Applejack aby zjistila že za svou značkou nemusí někam do světa ale aby našla to co má opravdu ráda, Twilight aby udělala příjmací zkoušky a objevila v sobě obrovský talent a Rarity aby objevila diamanty, zdokonalila své šaty a stala se návrhářkou. Tak všechny spolu získaly značky, aniž by věděly o tom že byly propojené už mnohem dřív než se znaly.

Vzhled: Rainbow Dash je světle modrý poník s hřívou, která je ve všech barvách duhy. Má také růžové oči a její Cutiemark (znamonko) je duhový blesk, který vychází z bílého mráčku.

Povaha: Rainbow Dash se také ráda předvádí a někdy dokáže být i sobecká. Považuje se za nejlepšího letce a atleta v Equestrii. S Applejack rády dělají různé soutěže aby zjistily, kdo z nich je lepší atlet a často se spolu hádají, ale vždy se usmíří. I přes to všechno je Rainbow Dash vždy věrná svým přátelům. A občas je taky dost citlivá.

 Vznik:Lauren Faust (autorka seriálu) se u Rainbow Dash inspirovala hračkou ze svého dětství a to Pegasem Firefly z G1 (MLP). Přestože sdílí své jméno i barevnost podle zemního poníka z G3 a G3.5, Lauren se rozhodla dát jí osobnost právě její oblíbené Firefly. Znaménkem (Cutie Mark) Rainbow Dash (dále jen RD)měli původně být dva velké modré blesky (přesně jako měla Firefly), které následně byly předělány na jeden velký, tříbarevný blesk (toho si lze všimnout i v epizodě Dragonshy, kde má RD v jeden moment za znaménko pouze velký, barevný blesk bez mráčku). Následně bylo znaménko upraveno do námi známé konstrukce. Byl přidán bílý mrak, ze kterého vychází již zmenšený a mírně zahnutý barevný blesk.

 S elementem RD se poprvé setkáváme už v druhé epizodě seriálu, kde se Nightmare Moon pokouší nalákat RD, aby se přidala k tajemné elitní letce "Shadowbolts", za podmínky, že se vzdá svých přátel. Přestože je tato nabídka pro RD velmi lákavá, odmítne ji a rozhodne se zůstat svými přáteli. Jakmile se Mine Six střetne s Nightmare Moon, Twilight Sparkle po objevení elementů prohlásí, že elementem Rainbow Dash je loajálnost. Následně je její loajálnost testována v epizodě The Return of Harmony Part 1, kde Discord v Canterlotském bludišti ukazuje RD bortící se Cloudsdale kvůli její nepřítomnosti a přesvědčí ji, aby opustila své přátele v domnění, že musí zachránit svou rodnou zemi. V epizodě "Rainbow Falls" je zase RD přizvána, aby soutěžila za tým Wonderbolts namísto svého týmu z Ponyvillu. Ta se ze začátku rozhodne tajně trénovat právě pro Wonderbolts, ale přestože její tým nepatří mezi ty nejlepší letce, rozhodne se zůstat raději se svými přáteli. 

 Jednou z největších vášní RD jsou výhry. O tom mluví i ve flashbacku v „The Cutie Mark Chronicles“, kde často závodila se svou starou přítelkyní Gildou v létacím táboře Junior Speedster. Sama Rainbow Dash v epizodě „Fall Weather Friends“ o sobě prozradí, že doslova nesnáší, když prohraje a to v momentě, kdy nad ní AppleJack zvítězí v házení podkovami. Ve snaze dokázat AppleJack, že je lepší než ona, vyzve jí na soutěž v Iron Pony. Po několika kolech však značně vítězí Rainbow Dash a to jen díky jejím křídlům, které jí dávají značnou a nespravedlivou výhodu nad pozemním poníkem AJ. Ta po Rainbow chce, aby se zúčastnila závodu v (tzv.) Padání Listí pod podmínkou, že nepoužije svá křídla. Rainbow Dash souhlasí a i přesto, že jsou její křídla svázaná, nadále tajně používá podvodné taktiky k tomu, aby zvítězila. AppleJack ji to oplácí stejnými triky, díky čemuž skončí obě v závodě jako poslední. Následně si klisničky uvědomí, že jejich touha konkurovat té druhé byla silnější než jejich přátelství. Proto se vzájemně omluví. 

V epizodě „Rainbow Falls“ pak Rainbow Dash prohlásí, že i když miluje vítězství, své přátelé však miluje daleko víc. Sebedůvěra: 

Rainbow Dash poukazuje na svou sebedůvěru a fyzickou zdatnost hned v několika epizodách. Například v epizodě “ Boast Busters“, když AppleJack s Rarity kritizují Trixie, za její předvádění se s kouzli před ostatními poníky, Rainbow Dash dodává: "Especially when ya got me around being better than the rest of us.“ („Zvlášť, když jsem to já, kdo je lepší než ostatní.)" AppleJack ji následně umlčí svým přísným pohledem. 

V epizodě “Sonic Rainboom“ je Rainbow Dash přesvědčena o své výhře v soutěži Nejlepší mladý letec, na kterou se bedlivě připravovala. Když se ale ukáže Rarity se svými dočasně vykouzlenými motýlími křídly, dostává se jí tolik obdivu a pozornosti, že o sobě Rainbow začne značně pochybovat, což zapříčiní, že se jí při soutěži zrovna dvakrát moc nedaří. Po pár událostech se jí nakonec podaří udělat Sonic Rainboom, díky čemuž soutěž přeci jen vyhraje. Dále pak v epizodě “ The Mysterious Mare Do Well“ je Rainbow Dash uctívána a obdivována za své hrdinské skutky v městečku Ponyville. Například zachránila Auru z hluboké studně. Tak velikou pozornost si Rainbow značně užívá a dokonce vznikl i její oficiální fanklub, který vede Scootaloo. Rainbow Dash to zvedne sebevědomí až natolik, že se svými činy začne i chlubit, ba dokonce se snaží hrdinské skutky vyhledávat a to jenom proto, aby ji poníci ještě více obdivovali. Náhle se však začne objevovat záhadný poník zahalený v plášti a masce, který je vždy a všude dříve než Rainbow a objeví-li se nějaký problém, zahalený poník ho stačí vyřešit ještě předtím, než se k němu dostane Dash. Veškerý obdiv tak následně získává tajemný pony a Rainbow si pomalu nikdo ani nevšimne. Ta je z toho značně zklíčena. Když se však rozhodne záhadného poníka chytit, zjistí, že jich je hned několik a že to celou dobu byli její kamarádky, které se snažili udělit Dash lekci, aby se naučila držet svou pýchu na uzdě. 

 

Rainbow táta

  

 

Druh poníka : Pegas
Pohlavi: žena
Pocházi z : Cloudsdale
Žije v : Ponyville
Zamestnani : čistí oblohu od oblaku a dáva pozor na počasi
Vek : tipujú jej od 15 do 19 let, častokrát je považovaná buď za jednu za najstarších poníku anebo druhú najmladšiu. Osobne si myslím, že bude skôr jedna z tých starších.
Najväčší sen : stať sa členkou tímu Wonderbolds
Barba očí : tmavoružové
Barba tela : pastelovomodrá
  Barva hřivy : hřivu má dlouhou, postupne zostřihnutou čo vytváři strapatý efekt. V předu má šikmoi ofinu a temeň hlavy v teplých odtieňech (červená, oranžová a žlutá), zvyšok je v studených barbách (zelená, modrá a fialová).
Najlepši kamarátky : najlepši vychádzi s Fluttershy, no dobré vzťahy má i s Rarity, Pinkie Pie a rýchle si oblíbila a Twilight. Applejack je síce jej blízka kamarátka no zároveň i konkurentka.
Zájmy : miluje rýchlosť, rada sa zašpiní a zbožňuje šport a dobrodružství.
Domáce zvířátko: Jej miláček je želva je Tank. Dashie byla poslední která nemala žadne zviřatko. O tom jak se dostala k Tankovi byla spravená a osobitná epizóda.
Element : Lojality
Povaha : Dashie má úlohu bláznivej divošky v skupine. Je odvážna, rýchla, dobrodružná, chalanská, miluje riskovať a rada straší svoje kamarátky. Někdy sa javí jako namyslená, arogantná a protivná, no v skutočnosti milá, sympatická a priateľská. V detstve si prešla šikanou. Obdivuje skupinu Wonderbolts a páči sa jej Soarin. Aj keď sa to nezdá, je dobrým vodcom. Vždycky sa zastane svojich kamarátok. Má plno obdivovateľov a jej najväčším fanúšikom je malá Scootaloo, ktorá túži byť presne ako Dashie.
 

Miluje letět tak rychle, jak jen může! Je vždy připravena hrát hru, jít na dobrodružství, nebo pomáhat jednomu z jejích přátel.

  Rainbow dash:Poník-pegas,který dokáže ovládat počasí.Rainbow Dash je hrdinka komixu jako kamarátky a jménuje se Blesk.. 

hra

 

 

 

 

 

Asi se budete divit, ale lidé nemají křídla!!! Vzhledem k tomu, že létání není smyslem jejího života, vyniká ve světě lidí v jiném oblíbeném sportu, tj. ve fotbale. Zdá se trochu důvěřivější a méně ambiciózní než její equestrijské já. V kapele Rainbooms hraje na elektrickou kytaru a je její zakladatelkou a frontmankou. V kempu Everfree získala schopnost ohromné rychlosti.
 
[​IMG]  [​IMG] 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Spitfire and Rainbow Dash
 
 
 
shadow storm
 
Lightning Storm x Rainbow Dash
 Shooting Star hugging Rainbow Dash by TheodoresFan
 
táta a Rainbow
máma  a rainbow
  
 Rainbow Dash miluje létání a je vždy připravena si hrát nebo se vydat za dobrodružstvím.  Ke všem svým kamarádům je vždy upřímná.
 
  
Roll, Jump, Land [SFM Resource] by PacificPenguinRainbow Dash Rearing [SFM] by PacificPenguin
 

Rainbow Dash Tail Whip by RainbowDash52Brushie Dashie Brushie by RainbowDash52poke by kurokaji11Crazy Rainbow dash by GGD15[​IMG]Raimbow Dash.Raimbow Dash.Raimbow Dash.Raimbow Dash.Raimbow Dash.Raimbow Dash.  

 

 

 

 

 

 

 

  Raimbow Dash.Raimbow Dash.Raimbow Dash.Raimbow Dash. 

  [Video link] My little pony - Rainbow rocks - Rainbow Dash by YSBrony2000smutná dashie Wanted - Rainbow Dash by LionheartcartoonRaimbow Dash.

 

Super Rainbow DashRainbow Dash