Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyra/Starostka/Tree Hugger

12. 5. 2014

 

Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Jednorožec
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Nikdo
Blízcí
 Bon Bon
Výskyt
 Můj malý pony:přátelství je magické 

 Lyra Heartstrings je jednorožec, který se vyskytuje v seriálu My Little Pony Friendship is Magic jako pozadová postava. 
Lyra Heartstrings
Lyra Heartstrings je jedna z málo jednorožců, kteří žijí v Ponyvillu. Žila pravdebodobně v Canterlotu, kde se taky často objevuje a už hned v první epizodě seriálu se chtěla v Canterlotu zkamarátit s Twilight Sparkle. 

Patří mezi oblíbené a typické pozadové poníky, sfarbením i sympatiemi. Lyra fanoušky ohromila a získala jsi jejich pozornost, kvůli jejímu "lidskému" sezeni. 

 

Vzhled


Lyra Heartstrings má srst bledě tyrkysově zelené barvy. 
Její hříva a chvost jsou dvojbarevné a tvoří je bledě modro tyrkysová barva a bíla barva. Její oči jsou oranžově zlaté barvy. Jejím znaménkem je velký hudebný nástroj: zlatá Lýra. 

Povaha


Lyra je komunikatívní, milá, usmívavá poníčka, která ma ráda společnost a odpočinek. 

 

Přátelé


Lyra je velkou kamarádkou Bon Bon, Carrot Top, Minuette, Twinkleshine. 

 

 

Výskyt


Lyra je pozadová postava, což znamená, že neměla moc prostoru, jedině na pozadí a parkrát prohovorila. 

Fanoušci si ji mohli všimnou hned v první epizodě seriálu: Friendship is Magic part. 1 , kde i promluvila k Twilight Sparkle. 

Nejvíc prostoru na obrazovkách (Jak vzhledově tak i obecně) se jí dostalo v obou častích poslední epizódy druhé série "Canterlot Wedding".

 

 

Starostka

postava_starostka_mare

Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Earth Pony
Titul
Starostka města Ponyville
Role
Vedlejší
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Cathy Weseluck
Blízcí
Žádní nejsou známi
Výskyt
My Little Pony: Friendsh
Druh Zemní poník
Pohlaví Ženské
Bydliště Ponyville
Povolání Starostka
Dabing Cathy Weseluck

Starostka Mare je zemní poník a starostka Ponyvillu. Poprvé se objevuje v epizodě Friendship is Magic (1. část). Často je zobrazena při přednášení projevů.

 

Jako starosta Ponyville ja Mayor Mare výdycky připravená za každou cenu pomoct těm,kteří to potřebují.

Postava se objeví v epizodách:Jablečná sezona,U zavirání zimi,,Záhadná klisna prospěšná,Poslední výprava a souboj kouzel.

 Starostka "Poníkova" / městečka "Ponyville" je zemní poník bronzově hnědé barvy se stříbřitě šedou hřívou a s brýlemi se zlatou obroučkou.Její věk není blíže určen. Z jejího vzezření a postavení ve společnosti však lze usuzovat, že je o něco starší než paní Cakeová, ale stále o dost mladší než Babička Smithová.

 Osobnost

 

Jelikož je to v jejím popisu práce a rovněž v zájmu všech ostatních poníků, je Starostka poměrně upovídaná a velmi vstřícná. Vítá vzácné hosty (Princeznu Celestii, Princeznu Lunu), uvádí a moderuje různé akce (pokud ji v tomto ohledu nepředstihne Pinkie Pie), vydává prohlášení nebo povzbuzuje a motivuje poníky při práci.
Starostka je rovněž velmi hravá, což dokazuje například převlekem klauna, který čítá obleček s velikým motýlkem, pestrobarevnou paruku (či snad nabarvenou a naondulovanou hřívu?), slušivé červené botky a rudý klaunský nos.

 Historie

 Starostka se prozatím objevila ve čtyřech epizodách první série a v pěti epizodách série druhé, spolu s jednou cameo rolí v díle Hearth's Warming Eve. Nejvíce prostoru dostala zřejmě v díle "Winter Wrap Up", kdy dohlíží na průběh uklízení Zimy. Její organizační schopnosti a motivační řeč se však nesetkávají s úspěchem a tak jí na pomoc musí přispěchat Twilight Sparkle...Další větší rolí je pak díl "Luna Eclipsed" / "Zatmění Luny" (s2e4), kdy Starostka uvádí sváteční program "Nightmare Night" / "Nejděsnější Noc". Po příchodu Princezny Luny sice neprokáže příliš odvahy - spolu s ostatními ji stále považuje za zlovolnou Nightmare Moon a krčí se před ní strachy - ale nakonec mladší poníky přece jen sjednotí a přemluví, aby se s ní ještě jednou setkali... Jejím znaménkem je svitek papíru/pergamenu převázaný modrou stužkou. Applejack a Twilight Sparkle ji v průběhu seriálu titulovaly "slečno Starostko".

Tree Hugger

Stomomila (Tree Hugger)