Jdi na obsah Jdi na menu
 


Derpy/Coco Pommel

28. 12. 2013
Věk
Neznámy
Pohlaví
Žena
Druh
Pegasus
Titul/Povolání
Derpy/Doručovatelka
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Tabitha St. Germain
Blízcí
 Rainbow Dash,Pinkie Pie,Dr Hoves
Výskyt
Můj malý pony přátelství je magické 
 
postava_derpyDerpy Hooves
Derpy nebo také Ditzy Doo je pegas, kterému bylo dáno jméno Derpy Hooves fandomem kvůli svému šilhavému „derpy“ výrazu v první epizodě. Jméno bylo od té doby přijato autory seriálu i Hasbrem. Počínaje epizodou Feeling Pinkie Keen, jí autoři seriálu začali dávat šilhavé oči záměrně a později ji nechali vystupovat ve stylu „Where’s Waldo“ jako znamení fanouškům. Postava je oslovena od Rainbow Dash jako Derpy v epizodě The Last Roundup, kde také poprvé promluví. Scéna byla později změněna, takže jí Rainbow už neříká Depry, její hlas byl změněn a její oči už tolik nešilhají.
Derpy, rovněž známá pod fanouškovským (a tedy stále neoficiálním) jménem Derpy Hooves, je šedý pegas se slámově žlutou hřívou.
Slovo „derpy“ znamená ve slangové angličtině především „šilhavý/šilhavá“ a naráží právě na výraz tváře, který má Derpy v prvním díle pilotní epizody, na uvítací oslavě pro Twilight Sparkle.

Původně jen jako „jedna z davu“ si Derpy okamžitě získala oblibu jak fanoušků, tak i autorů a dostala mnohem více prostoru, než bylo původně zamýšleno.
 
Osobnost

  Derpy je společensky aktivní poník, a to do značné míry! Můžeme ji vidět pobíhat po parku nebo třeba na obloze, při přípravě bouřkových mračen, dále se účastní soutěží a her, jindy třeba vykukuje zpoza opony před divadelním vystoupením a na mnoha dalších místech a při různých příležitostech.
Otázkou však zůstává, jak inteligentní Derpy vlastně je. Většinou je totiž zobrazována jako poměrně nešikovná, zmatená a potrhlá.
Záhadou rovněž je její povolání. Fanoušci přiřadili Derpy roli doručovatelky pošty. V díle "Feeling Pinkie Keen" je dokonce vyobrazena, jak "pomáhá" při stěhování a převozu různých věcí. Její role tak nebyla vyvrácena, ale ani potvrzena.
  Historie

  Derpy se, až na pár výjimek, objevila prozatím ve všech dílech seriálu, ať už s menší nebo větší rolí.
Z těch větších je to například jedenáctý díl první série ("Winter Wrap Up"), kdy pomáhá s rozháněním mraků, dále pak třetí díl druhé série, kdy "zápasí" se Starostkou o panenku, kterou začarovala Twilight anebo čtvrtý díl druhé série ("Zatmění Luny" / "Luna Eclipsed"), kdy se účastní lovení jablíček ve svém oblečku z papírových pytlíků.

Největší úspěch však zaznamenala ve čtrnácté epizodě druhé série, kde nejenže hraje po boku Rainbow Dash, kdy Derpy "pomáhá" při výzdobě radnice, nejenže ji Rainbow Dash osloví: "Derpy", ale poprve také sama Derpy promluví! Viz hlášky níže.
 

Hlášky

 

"Nechápu, co se mohlo pokazit..."
- "The last roundup"

"Seš v cajku, Rainbow Dash? Můžu ňák pomoct?"
- "The last roundup"

"Ups! Proomiiiň!"
- "The last roundup"

"Jeeej, Applejack! Juchůůů!"
- "The last roundup"

 

Zajímavosti

   
Jsou-li Derpy a Ditzy Doo jedna a tatáž postava (popletený pegas zmiňovaný v díle "Winter Wrap Up") zůstává neobjasněno.

Oblíbenost a roztomilost Derpy jí dopomohla nejen na trička, ale také pomohla v roce 2011 projektu "Japan relief effort", kdy byla skica Derpy vydražena dle dostupných zdrojů za 2151 amerických dolarů. Kurátor aukce skicu (a poníka na ní) rovněž pojmenoval jako "Derpy Hooves

 

 
 

Derpy hooves sweet button by KennyKlent 

Muffinbuckin with Derpy by TomDanTheRockDerpy-Bop by BlackGryph0nRainbow Dash and Derpy Hooves BFFs! by TomDanTheRock Changling Derpy by bunnimation

 

Size: 250x450 | Tagged: animated, c:, cute, derpabetes, derpy hooves, flag, fluttershy, frown, gritted teeth, hoof hold, looking at you, looking down, rainbow falls, safe, screencap, smiling, spoiler:s04e10, spread wings, surprised, the grey one's glorious return, waving, wide eyes

Size: 4012x2836 | Tagged: artist:mrcbleck, derpy hooves, derpy's flag, rainbow falls, safe, solo, spoiler:s04e10, the grey one's glorious return

 


Coco Pommel 
Coco Pommel bydlí v Manehattanu. Je to bývalá asistentka Suri, nyní dělá kostýmy místo Rarity. Coco je stydlivá a plachá, skoro stejně jako Fluttershy a Marble Pie. Objevila se v epizodě, Rarity Dobývá Manehattan (Rarity Takes Manehattan)

Vzhled: Coco Pommel je světle béžová klisna. Její oči jsou tyrkysové a mají na sobě jednu dlouhou řasu a dvě tenké dole. Celkově se její oči podobají Fluttershyiným. Její hříva je azurová, nese v ní dva praménky světle modré, tvarem se podobají Twilight. Za hřívou má sponu se světle červenou květinou, prostředek květiny je světle i tmavě fialový. Nosí červenou kabelku a fialový svetřík s bílými proužky. Její znaménko je červený a fialový otisk klobouku. 

Dšj: Rarity Takes Manehattan: Rarity odjela do Manehattanu aby ukázala kostýmy na přehlídku, tam se právě potkala se Suri a Coco Pommel. Coco se krátce objevovala tam, kde byla Suri Polomare, avšak s vystrašeným výrazem na tváři. Potom se Hlavní šestka dívá na vystoupení, Coco Pommel přijde a z kabelky vezme trofej, která je věnovaná Rarity. Nakonec však Rarity zůstane v Ponyvillu, místo tedy získává Coco Pommel.