Jdi na obsah Jdi na menu
 


princezna Cadance

28. 12. 2013
Princezna Cadance
 
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Okřídlený jednorožec
Titul
Princezna Mi Amore Cadenza
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Britt McKillip
Blízcí
  Princezna Celestria,Shining Amor,Twilight Sparkle
Výskyt
  Můj malý pony:přátelství je magické
 
Princezna Cadance ja vládkyně křišťalového království.Je to bývala žákyně princezny Celestii,která ji jako svou neteř v podstatě adoptovala.Láska Candance má kouzelnou moc,která se spoji s magii jejího vyvoleného Shiming Amora a činí z nich nepřemožitelnou dvojici.Jako hříbě seděla v lavici s Twilight Sparkle,se kterou zůstaly velké kamarátky.Dokonce spolu mají tajný kopýtkový pozdrav!Její svatební den málem zničila strašlivá podvodnice,ale láska mezi Cadance a Shiming Amorem nakonec překonala všechny obtíže.Dnes Cadance s radostí pečuje o křišťalové království prostřednictvím svého milého ducha,mocné magické a nesobecké povahy.Jeji celé jméno zní princezna Mi Amore Cadance.Jménuje se Cadance Mi Amore Cadenza.
Postava se objeví epizodách:Canterlotská svatba část 1 a 2,Křišťalové království část 1 a 2,A tak si hraji poníci.
O rodičích Cadace se ví jenom to  že to byli kadeřníci.
 Je to královna Krystalové říše.Její manžel je Shining Armor.V minulosti to byla Twilithina chůva.S Twilith si vymyslely tuhle milou říkačku: "Slunce svítí,nebe bez mraků, zamel kopýtky a zavrť se v boku!"Říkají ji vždy, když se potkají.
 princezna Cadance (chůva Twilight), které společně vládnou celé Equestrii. Cadance navíc vládne i Křišťálové říši (viz níže). 

„Sluníčko, sluníčko, berušky jsou vzhůru, sklapni kopýtka a zatřes se trochu!"
Princezna Cadance je okřídlený jednorožec (Alicorn), který se vyskytuje v seriálu My Little Pony Friendship is Magic jako vedlejší postava.
Princezna Cadance, celým jménem Mi Amore Cadenza je neteř princezny Celestie, stará přítelkyně a bývalá opatrovnice Twilight Sparkle, princezna kouzelné země Equestrie, manželka Shininga Armora a spoluvládkyně Crystal Empire.

Vzhled

Princezna Cadance je okřídlený jednorožec.
Srst má růžovou a peří fialové, hřívu a chvost má trojbarevnou a tvoří ji světle fialová, bordová a zlatá barva, oči má tmavě fialové.
Její znaménko je diamantové srdce se zlatými ozdobami po jeho bocích.
Její magie je světle tyrkysové barvy.
Nosí malou korunku s malinkým fialovým diamantem a zlatý náramek na krku.

Povaha
Cadance je milá, starostlivá, ochotná, přátelská, tolerantní a dobrosrdečná osůbka.
Tyto vlastnosti zdědila po své tetě, princezně Celestii, která je úplně stejná.
Je i trochu bojácná a nedokázala by nikomu ublížit.
Záliby

Cadance miluje zábavu a společnost, ráda tancuje, poslouchá krásné písně, ochutnává různé pamlsky, hraje hry (takže je trošičku dětinská) a podle znaménka ráda sbírá diamanty různých tvarů.

Historie

Twilight Sparkle se s ní zná už od svého dětství, kdy jí v Canterlotě dělala opatrovnici a trávili spolu všechen volný čas a měli i svou oblíbenou říkanku, byli tedy velmi dobré kamarádky. Cadance vyrůstala v městě Canterlot se svou tetou Celestií a tam se v období dospívaní seznámila se Shiningem Armorem, kapitánem Královských stráží. 

   Výskyt

Princezna Cadance se objevila ve dvojdílné epizodě "Canterlot Wedding", kde se měla vdát za Shininga Armora, což byl vlastně bratr Twilight Sparkle, tím pádem byly naše hlavní hrdinky pozvané na svatební obřad do městečka Canterlot a hradu Celestie.
Po příchodu je Twilight na svého bratra naštvaná, ale když si všechno vysvětlili a Twilight se ještě dozvěděla, že se její bratr žení s Cadance, byla celá nadšená jako smyslů zbavená.
Když viděla Cadance, ihned začala říkat svou starou nezapomenutelnou říkanku, bohužel "tahle Cadance" jí ani nepoznala. Twilight Sparkle to nedalo a špehovala jí celou dobu po čas příprav na svatbu.
Tahle Cadance byla protivná, mrzutá, panovačná, pyšná a na každého byla nepříjemná, no jistě, když to byla ve skutečnosti přeměněná královna Changelingů Chrysalis, která se na Cadance proměnila, aby ji nahradila na svatbě a uskutečnila svůj velký plán.
Během nácviku svatebního obřadu na ni Twilight zaútočila, nikdo jí však nevěřil a tak všichni odešli z místnosti. Chrysalis se ale vrátila zpět a Twilight Sparkle poslala do staré Canterlotské věznice, která už nebyla používaná, aby jí nikdo nenašel a ona nemohla překazit svatbu. Ve věznici jí pak provokovala a pověděla jí všechny podrobnosti o svém plánu.
Tam Twilight narazí na skutečnou Cadance, která jí všechno vysvětlí, společnými silami vtrhnou na svatbu a překazí Chrysalisin plán během posledních minut obřadu. Chrysalis odhalí svou pravou tvář, porazí Celestií a přikáže invazi Changelingů. Celestie byla uvězněná v kukle, Cadance se nemohla pohybovat a Shining Armor byl zcela v moci královny, a tak se Elementy harmonie pokusily přivést pomoc. Bohužel, po nevydařeném pokusu o útěk, jsou naše hrdinky přivedeny k Chrysalis. Chrysalis se zabývá panikou a strachem, co panuje venku, a tak Twilight osvobodí Cadance a ta "vyléčí" Shininga Armora. Pak společným kouzlem lásky Cadance a Shining porazí Chrysalis a celou její armádu, a tak jsou všichni osvobození a svatba může znovu začít, tentokrát s pravou Cadance. Je velká oslava a Cadance po ní šťastně odjíždí se Shiningem Armorem v královském kočáře pryč.

Dále si musíme počkat na 3. sérii, kde se Cadance má znovu objevit jako spoluvládkyně Crystal Empire.
Princezna Cadance se v třetí sérii spolu s Shining Armorem dostanou do Crystal Empire. Cadanciínym úkolem bude chránit Crystal Empire před předchozím králem Sombrem, který uvrhl před 1 tisícem let Crystal Empire do otroctví. Cadance za použití svého kouzla lásky udržuje Crystal Empire v bezpečí, ale i ona nemá síly do nekonečna. Proto se její kamarádka Twilight Sparkle začne hledat "Crystal Heart" aby ho mohli křišťáloví poníci nabít láskou a tím zlikvidovat zlo a ochránit království. Twilight Sparkle nakonec srdce najde, ale nebude ho moct předat Cadance, tak ho dá Spikovi. Ten srdce nakonec předá. Princezna Cadance potom povzbudí poníky a ti nabijí srdce. Křišťáloví poníci také nazvali princeznu Cadance jako "Kříšťálovou princeznu". Princezna „Mi Amore Cadenza“ nebo zkráceně Princezna Cadance.
Poprvé se s ní můžeme setkat v závěrečném dvojdíle 2. série.
Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!
Cadance patří mezi nejlepší kamarádky Twilight Sparkle neboť byla její oblíbenou chůvou v době, kdy byla Twilight ještě malou holčičkou a kdy ještě bydlela v Canterlotu. Ale od té doby co Twilight vyrostla a odjela do Ponyvillu se s ní už nikdy neviděla. Znovu se s ní měla setkat poté, co byla Twilight i její kamarádky pozvány na svatbu právě Princezny Cadance a bratra Twilight, Shining Armorem.
Avšak po příjezdu našich hrdinek do Canterlotu, Twilight zjistí, že se Princezna Cadance chová divně. Nejen, že svou starou kamarádku nepoznává, včetně jejich oblíbených her, ale stala se z ní i zlá a bezcitná (doslova) mrcha. To však Twilight nenechá chladnou a snaží se tomu všemu přijít na kloub. Jakmile se ale přiblíží k odhalení pravdy, rozhodne se Cadance uvěznit ji v jeskyních pod Canterlotem, na které bylo dávno zapomenuto, aby se jí nepodařilo přerušit jejich svatbu. Zde Twilight opět narazí na Cadance. Ta jí přesvědčí, že ona je ta pravá princezna a že právě ta, která se za ní vydává je falešná. Společně se tedy dostanou z jeskyně ještě v čas. Stihnou to ještě před tím než si stačí falešná Cadance se Shining Armorem, který je zároveň ovládán kouzlem říct své „ANO“. Odhalí všem, že ta zlověstná Cadance u oltáře je ve skutečnosti královna Chrysalis („Měňavec“), která se snaží ovládnout Canterlot. A málem se jí to i podařilo. Když se už vše zdálo ztracené, probrala pravá princezna Cadance svého drahého Shining Armora z kouzla, pod kterým byl a díky jejich "kouzlu lásky" byla Chrysalis zastavena a Canterlot byl zachráněn. Poté se už konečně mohla uskutečnit ta opravdová svatba