Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sunset Shimmer

23. 9. 2014

Sunset Shimmer

  

Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Jednorožec
Titul
Královna školy
Karma
Zlá
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton, Lauren Faust
Hraje
Rebecca Shoichet
Blízcí
  Snips,Snails,Twilight Sparkle
Výskyt
  My little pony:Eguestria girs 

  Je to bývalá uhlavní nepřítelkyně Twilith.Teď je zpěvačkou a zvukařkou kapely Rainbooms.Je to jednorožec. Je to bývalá žákyně královny Celestie.Bydlí v "lidské" Equestrii-ve světě lidí na motivy světa poníků.Do tohoto světa se dá dostat jen přez zrdcadlo na zámku princezny Twilith.

 Sunset Shimmer začala studovat u princezny Celestie jen chvíli před Twilight Sparkle. Když okamžitě nedostala co chtěla, rozhodla se odejít. Odešla do Canterlot high a tam si vybudovala potřebnou autoritu, takže se jí většina studentů bála. Jednou se jí dokonce povedlo pomocí SMS s falešným autorem rozeštvat Applejack, Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy a Pinkie Pie. Později se vrátila do Equestrie a ukradla element Magie. Ten našla (na druhé straně portálu) Fluttershy a dala ho ředitelce Celestii. Ta ho použila jako cenu princezny podzimního plesu. Když Twilight kamarádky zase sblížila a porazila Sunset Shimmer, ta poznala, že přátelství je silnější než kouzla. Od té doby s děvčaty spolupracuje. Záhy se ukazuje, že „ta hodná" Sunset Shimmer se povahově velmi podobá Twilight Sparkle. Jen se výrazně liší ve stále měnících se intervalech dostatku a nedostatku sebedůvěry. Také se ale vyzná v magii, jejích druzích a protikouzlech, ale její nejistota (pramenící z jejího vědomí, že od ní všichni čekají to nejhorší) má často značný vliv na její chování. To však platí, pouze pro film Rainbow Rocks. Při Přátelských hrách je už oficiálně v klubu hlavní pětky. Její rady a názory jsou vyslyšeny a někdy se zdá, že je sebevědomá až moc. V každém filmu se transformuje:

1 - Démon, označitelný za Midnight Shimmer, 2 - Naponění - Extra transformace pro hlavní hrdinky (vlasy se prodlouží do délky ohonu, lidské uši vystřídají poní, pegasové dostanou křídla a v druhém díle i melír) 3 - Daydream Shimmer (viz níže...) Je zvláštní, že na ni nepůsobí temná magie sirén, přestože (jak se ZATÍM zdá) nereprezentuje žádný element harmonie. Její cutie mark je rozvlněné, šesticípé, červeno - žluté slunce. Když vystupuje společně s Rainbooms, hraje na elektrickou kyraru. V kempu Everfree získala schopnost číst lidem myšlenky, dotkne - li se jich.

My little pony: Equestria Girls Sunset Shimmer je poník jednorožec a hlavní antagonista filmu My little pony: Equestria girls a hlavní protagonista jeho pokračováních Equestria Girls: Rainbow RocksFriendship Games aLegend of Everfree. Ve všech případech je jedna z hlavních rolí. Vzhled Sunset je jednorožec světlo oranžové barvy, má červeno-žlutou kudrnatou hřívu a ocas (podobné ve stylu Rarity). Má světle tyrkysové oči. Její cutiemark je červeno-žluté slunce. Rola/Osobnost Sunset je hlavní antagonistka filmu, která ukradla Twilight Sparkle její korunu (element harmonie) a během bitvy s ní, koruna přeletí přes krystalové magické zrcadlo, což je branou do alternativnýho světa lidí. Sunset nato projde přes zrcadlo za korunou. Celestia vysvětluje Mane 6, že Sunset je její bývalá studentka, která studovala těsně před Twilight. Pokud však nedosáhla to, co chtěla, jednala krutě a nečestně a opustila studia a rozhodla se žít v alternativným lidském světě za zrcadlem. Navštěvuje tam Canterlotskou Střední školu a šikanuje spolužáky. Když zjistila, že Fluttershy vzala tu ukradenou korunu a dala ji ředitelce Celestii, naštvalo ji to a rozhodla se ji vyhrát ve školní soutěži o titul "Princezna Fall Formal". Twilight však byla na rozkaz princezen také vyslána do tohoto světa, aby získala korunu zpět a Twilight v její lidské podobě se rozhodla soutěžit proti Sunset Shimmer. Ta však dělala vše proto, aby ji ponížila a zničila její šance na výhru. Např. s pomocí svých poskoků Snipsa a Snailse ji nahrají na internet v jejich trapných situacích, kdy se neumí přizpůsobit lidskému světu, nebo když zničí taneční dekoraci a vinu hodí na Twilight. Ale Twilightine nové přítelkyně (lidské dvojnice jejích pěti přítelkyň z Ponyville) jí pomáhají. Večer, na Fall Formal, Twilight se podaří vyhrát korunu a Sunset nařídí Snipsovy a Snailsovy unést Spika. Twilight s přítelkyněmi jich následuje a právě v té chvíli se Sunset vyhrožuje rozbitím portálu do Equestrie, pokud jí Twilight nedá korunu. Ta však odmítne a Sunset na ni zaútočí. Po chvíli bitvy o korunu ji znovu získá Sunset a po jejím nasazení se změní na démonickou bytost. Získá černou magii a začaruje všechny studenty na škole hypnózou. Přitom se přizná, že nikdy nechtěla zničit portál, protože chce vládnout Equestrii se svým vojskem teenagerů. Pokusí se zničit Twilight, ale její přítelkyně ji ochrání a aktivují kouzlo přátelství, které jim vyčaruje dočasné pony uši a ocas a společně porazí Sunset Shimmer a vrátí ji do její lidské podoby. Poražená Sunset se rozpláče a omlouvá se všem studentům s přiznáním, že neví vůbec nic o přátelství. Twilight jí řekne, že její přátelé ji budou učit. 

Equestria Girls: Rainbow Rocks Reformovaná Sunset se objevuje v pokračování. Snaží se přizpůsobit a pomáhat druhým, ale nikdo, s výjimkou Rainbooms, jí nedokáže odpustit a celá škola k ní chová odpor. Dokonce se přizná, že s jejím bývalým klukem Fleshem (který nyní přechovává city k Twilight) nechodila z lásky, jen ho využila aby byla populárnější. Sunset je pověřena nové žákyně "Dazzlings"seznámit se školou a během toho zjišťuje, že se chovají podezřele, když jí krutě brání prohlédnout si jejich zvláštní přívěsky. Její podezření se potvrzuje když Dazzlings zpívají studentům a vyvolají mezi nimi konflikty. Sunset se rozhodne poslat nouzovou zprávu Twilight do Equestrie. Po jejím příchodu k nim se Twilight stává hlavní zpěvačka jejich skupiny Rainbooms. Sunset skupinu celou dobu podporuje a dohlíží na ni a drží zrak nad Dazzlings: Adagio DazzleAriou Blaze a Sonatou Dusk (o kterých vyšlo najevo, že jsou Sirény vyhnané z Equestrie, které se živí nenávistí druhých prostřednictvím jejich zpěvu), poté, co začarovaly zpěvem celou školu (i Celestiu a Lunu). Dazzlings se pokusí Sunsetinu věrnost k Rainbooms podkopat narážkou, že ji Rainbooms nepozvali do skupiny, ale Sunset se nenechá ovlivnit. Během závěrečnýho kola, když Trixie hodí Rainbooms pod pódium, aby jim znemožnila se zúčastnit, když nad ní vyhráli v semifinále, Rainbooms podlehnou hádce a také jejich negativní energii postupně vstřebávají Dazzlings. Sunset pochopí jejich záměry a usmíří Rainbooms i s tím, že se ještě sama musí o přátelství hodně učit a dokonce dá lekci i samotné Twilight, která se tentokrát cítila bezmocná. Když se vysvobodí z vězení díky Spikeovi, uskutečňují velkou bitvu kapel, ve které však vyhrávají Dazzlings a mikrofon padne k Sunset. Twilight ji žádá o pomoc a Sunset začne zpívat a poskytne sílu pro Rainbooms. Během jejich zpěvu se všem, dokonce i Sunset vytvoří pony uši a ocas a společně všechny 7 porážejí Dazzlings. V závěru ji Rainbooms přijímají do skupiny jako kytaristku po odchodu Twilight do Equestrie. Zároveň Sunset píše zprávu o přátelství pro Princeznu Twilight. Během závěrečných titulků se zdá být již přijata spolužáky, kteří jí pomáhají. 
 Friendship Games Sunset je nyní oficiálně v týmu hlavní pětky -Rainbow DashRarityApplejackPinkie Pie aFluttershy v lidském světe. Zabývá se řešením, jak magie funguje v tomhle světě poté, co vidí Rainbow Dash "sponíkovať" se během její motivační písně bez hry na kytaru, ohledně blížících se Přátelských her proti škole Crystal Prep, nad kterou vždy prohráli. Je však bezradná a píše o tom Twilight do Equestrie, která jí však neodpovídá, co Sunset frustruje. Později je zástupkyní Lunou pověřena dohlédnout, aby byla magie pod kontrolou během her. Mezitím však setkává Twilight Sparkle z tohoto světa, která chodí na Crystal Prep a používá podivný malý přístroj, co vysává magii a dokonce ji vysaje i z portálu do Equestrie. V Sunset to vzbudí velké podezření a na Twilight a její přístroj si zasedne a pokouší se zjistit, o co jí jde. Později během her má soutěžit v motocrosse společně s Rainbow Dash, ale během závodu narazí na divoké rostliny, vytvořené Twilightiným magickým přístrojem a Sunset je obětí jejich útoku, avšak Rainbow ji zachrání a nakonec závod vyhrajou. Tato situace však jen více posílí její zlobu na Twilight. Když je Twilight pod tlakem ředitelky Cinchové, která ji nutí vypustit magii ze svého přístroje, po jejím vypuštění je Twilight začarována a změněna na temnou Midnight Sparkle, podobně jako Sunset byla v prvním filmu démonka. Sunset používá její přístroj k vytvoření kouzla přátelství, absorbováno z jejích pěti přítelkyň a nabírá podobu Daydream Shimmer. Vysvětluje Twilight, že jí rozumí, neboť prošla tím samým, čím nyní prochází ona a že ji ukáže správnou cestu. Nakonec Sunset přesvědčí Twilight a obě se vrátí do svých lidských forem. Sunset ujistí Twilight, že všichni jí odpustí a stávají se přítelkyněmi. Nakonec, když Sunset zjišťuje, jak funguje magie v tomto světě, naučí se, že se nemusí vždy jen spoléhat na jiné, aby jí dali odpovědi, ale že je schopná věci řešit i sama.