Jdi na obsah Jdi na menu
 


pricezna Celestia

28. 12. 2013
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Okřídlený jednorožec
Titul
Vládkyně Equestrie
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Nicole Oliver
Blízcí
 princezna Luna,Twilight Sparkle
Výskyt
 Můj malý pon přátelství je magické (serial),můj malý pony Eqstria girs

Princezna Celestia

Princezna Celestia moudrá a laskavá vládkině Equestrie.Obyvatelům kraje vládne ze zámku Canterlot.Obdařena rohem jednorožce a křídli pegase vyzařuje nezpochybnitelnou a přiložnou sílu panovnice a ztěleňuje samotnou magii.Řiká se o ní,že je nejméně stolet stará.S pomocí své sestry,princezny Luny zodpovídá zato,že slunce a měsíc vycházejí každý den.

 princezna Celestia, její starší sestra princezna Luna Princezna Celestia je nejhlavnější a taky nejstarší Poník. Je chytrá milá a má mladší sestru Princeznu Lunu byla zakletá a stala se noční kobylkou ale Twilight Sparkle a její kamarádky osvobodili jí a tak se z Strašní Nočný kobylky se stala Princezna Luna.  

 Je to královna Equestrie a ve světě lidí je ředitelka Canterlotské školy.Je to alicorn.Její mazlíček je fénix Filoména.

 Celestia je vzácný poník a má jedinečný Element Dne(Slunce).

Poznámka: Má sestřičku Lunu a jsou jediné ze všech poníků kteří jsou pegas a jednorožec...I Twilight je. Pohlaví:Klisna.Druh:Jednorožec + Pegas. Síla:30%

"Řekla jsem ti, ať si najdeš přátele, nic víc"
-Celestia k Twilight Sparkle
Princezna Celestia (Původně se měla jmenovat Královna Celestia) je hlavní vládkyně Equestrie a také starší sestra Princezny Luny, která je její spoluvládkyní a dělí se s ní o vládu. Je taky tetičkou Princezny Cadance.
Vládne v kouzelné zemi Equestrie, kde vede mírumilovnou vládu, kterou vládne poníkům (Zemním, Pegasusem, Jednorožcům), které chrání před nepřáteli. Její Palác a tedy i sídlo se nachází ve šlechtickém městě Canterlot. Ovládá Slunce a také sílu světla, takže v Equestrii má na starost den. Svou sestru má velmi ráda a společně se snaží v pořádku řídit Canterlot.

Celestia je také učitelkou Twilight Sparkle, která je její oblíbená žákyně a Celestia jí dala příkaz zkoumat Magii přátelství. Je to vedlejší, často se vyskytující postava.
Vzhled a Povaha

Celestia je mocný Okřídlený Jednorožec (Alicorn), krásné bílé barvy, hřívu má tříbarevnou (Bledě modrá, bledě růžová a bledě zelenkavá) a má vínové oči. Jejím znaménkem je Slunce.
Celestia má dlouhá kopyta, na nichž má něco jako šlechtické chrániče, což ji dělá vysokou, má dlouhý roh a velká křídla. Nosí něco jako brnění na hrudi, v jehož středu je fialový diamant, a na hlavě nosí svou Equestrijskú korunu.

Celestia je milá, spravedlivá, usměvavá, chápavá a rozumná vládkyně (která si občas i ráda zavtipkuje), ale v některých důležitých věcech umí být dost vážná a když je třeba, tak i mírně naštvaná.
Záliby a zároveň její slabosti

Celestia má velkou zálibu a slabinu na koláče, dorty a podobné pokrmy, na které se ráda vrhne. Také má v lásce i banány. 

Vládne zemi Equestria.Její matka byla jednorožka Morning Dawn a otec pegas Nightfall.Má sestru princeznu Lunu.O této moudré vládkyni se říká,že žije už 1000 let.Je zodpovědná za to,že se na obloze oběvuje slunce a měsíc.V Ponyville se o ní hodně mluví,ale není lehkéji potkat.Celestia je vzorem pro Twilight Sparkle.

queen Galaxia

 

king cosmos
Princess Celestia G1 Relations by AquaticNeon