Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luna

28. 12. 2013
(
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Okřídlený jednorožec
Titul
Vládkyně Equestrie
Karma
Kladná
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton
Hraje
Tabitha St. Germain
Blízcí
Twilight Sparkle,princezna Calestia,noční kobilka  
Výskyt
Můj malý pony přátelství je magické
Princezna Luna
 Mladší sestra princezny Celestii,princezna Luna,to zprvu ve stínu starší sestry nemla vůbec jednoduché.Žárlivost ji dikonce proměnila ve zlou Nightmare Moon!Naštěstí se Luna s Celestiou nakonec udobřila,když její srdce obměkčily prastaré a mocné elementy harmonie.Luna a Celestia si navzájem odpustily a staly se znovu milujícími sestrami..Luna má přesto potisíciletém nuceném vyhoštění na měsíci trochu potíže přivyknout novému životu v Equstrii.Pořád.Pořád používa starodávý spisovný jazyk a jen obtížné se vymaňuje z desivého obrazu,který si svým jedním v očích ostatních vysloužila.Její vmysli jsou ale dávno cisté a jistě brzy najde štěští,po kterém usilovně touží.
Je to sestra královny Celestie a v lidském světě je to zástupkyně ředitelky.Zatímco Celestie vládne slunci, Luna vládne měsíci.Je to alicorn.Asi nemá mazlíčka.
Kdo je Princezna Luna? Princezna Luna je mladší sestra Princezny Celestiijak jsem říkala byla prokletá a stala se Noční KobylkouAle Twilight Sparkl A její kamarádky jí osvobodili. 

"Ha ha! Zábava se zdvojnásobila!"
-Luna k Poníkům
Princezna Luna je zastupující Vládkyně Equestrie (Lepší nazvat spoluvládce) a je to mladší sestra Princezny Celestie, hlavní vládkyni Equestrie s kterou se dělí o vládu.
Panuje v kouzelné Zemi Equestrie, kde vládne všem typům poníků (Zemním, Pegasusům, Jednorožcům).
Její sídlo se jako u Celestie , nachází v paláci v šlechtickém Městě Canterlote. Ovládá sílu Noci a Temna, takže v Equestrii má na starost Noc a večer a pouze tehdy se z Měsíce dostaví do Equestrie. Svou Sestru Celestiu má ráda a společně se snaží řídit v pořádku a mírumilovně Equestrií k lepším zítřkům.
Je to vedlejší méně vyskytující se postava.
Vzhled a Povaha

Princezná Luna je  jednorizec, teda mocný okřídlený jednorožec a je i rovněž krásna jako její sestra Celestie.
Má krásnou tmavší modrou srst, krásnou noční vlnitou a třpytivou hřívu, takové tyrkysové oči a má znaménko bílého měsíce na černém oblaku. Je celkem vysoká je jako každý šlechtic, ale ne zase jako Celestia. Nosí malou černou korunku, (bledo modré) šlechtické chrániče na kopyta a (černé) šlechtické brnění na hruď, na kterém má vyobrazený měsíc. To je její současný vzhled, který měla i před těmi tisíci lety.

Po zničení Nightmare Moon, Luna byla zcela malinká, srst měla slabě modré barvy a krátkou hřívu bledě modroučké barvy, malá také šlechtické chrániče na kopyta a tyrkysové oči, tak vypadala ještě před nabytím a získáním své dávné síly. - Tvůrci i uvažovali, aby tato Luna byla růžová.

Povahově je Luna velmi přátelská, usměvavá a miluje zábavu, umí být i občas vážná a nemít náladu, ale to jen když se vážně něco děje. Je rozumná a chytrá, bohužel někdy neví potlačit svůj hněv, a když vybouchne tak nejlepší je dávat si od ní odstup.
Schopnosti

Luna je dokonce i mocnější a i nebezpečnější než Celestie, kvůli své občasné výbušnosti a temné síle. Dokonce umí rychle létat a nekontrolovatelně křičet jako démon, při tomto křiku můžete přijít o zvukové bubínky, nebo vás to odfoukne. Při své zlosti má celé bílé svítivé oči.
Role v seriálu

Luna vystoupila pouze ve dvou epizodách:
1. Při konci druhé epizody první série po zničení Nightmare Moon jako slabá Luna a dost krátce.
2. Luna Eclipsed, kde měla hlavní roli a chtěla zapadnout na Halloween mezi poníky, tam se ji, ale báli a mysleli si, že je Nightmare Moon což nebyla (Neměla s ní nic společného jenom vznik), vše se vyřešilo s pomocí Twilight Sparkle a Lunu mají možná poníci ještě více v oblibě jako Celestii.
Minulost

Před tisíci lety než Luna zradila a následně byla osvobozena, vládli Equestrii jako dnes: Ona a její Sestra. Bohužel během Vlády Celestie, takže za její krásného slunečného dne se poníci bavili, hráli a děkovali jí, během Lunini krásné noci, každý poník spal a nikdo se nebavil ani jí neděkoval, nemohli si ji všímat v spánku.
Luna s Celestií měli stejné úkoly a stejné tituly, poníci ale Celestiu více uznávali a měli raději jako Lunu, prostě Lunu ignorovali. Lunu ovládla závist, hněv, smutek a zoufalství a proměnila se Nightmare Moon, rozhodnutá ovládnout Equestrii a přinést ji do nekonečné noci! Poprvé se jí to nepodařilo a byla poražena Celestií za pomoci Elementů Harmonie a uvězněna na 1000 let na měsíc. Po tisících letech se vrátila opět jako NightmareMoon, uvěznila Celestií a už jí nikdo v plánu nemohl zabránit. Twilight se svými kamarádkami, přišli na to, že oni jsou Elementky a Lunu osvobodili, ta se s Celestií udobřili a od té doby jejich dobrá a schopná vláda trvá dodnes.
Mezi Fanoušky

Luna je moc oblíbená postava a fanoušci požadují, aby v seriálu byla častěji tak jako i Celestie, no ještě uvidíme co bude, ale v třetí sérií se má objevit i Luna.

 

 

 

Princess Luna Relations by AquaticNeon  Vector Princess Luna - Angry by KyssS90

 

 

 

 

  

Nightmare Moon
 
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Okřídlený jednorožec
Titul
Mare in the Moon
Karma
Zlá
 Jméno
 Měsíční noční kobbylka
Hraje
Tabitha St. Germain
Blízcí
 princezna Celestia
Výskyt
 můj malý pony přátelství je magické
Nightmare Moon,Noční  kobylka je zlé ater ego princezny Luny.Zlovestnou podobu Nightmare Moom zahrcuje zášt a tento temný poník se vyžívá v ovládání vzpurných poníků,které nutí plnit její příkazyNightmare Moon je uvězněná na měsíc,ale ve chvíli,kdy se jí podáří utéct,se na poníky řítí opravdové nebezpečí.
Postava se objeví v pizodách:Kouzlo přátelství část 1 a 2
Kdo je Nightmare Moon,noční kobilka

"Rozlučte se navždy s Princeznou Celestií a vaším drahým Sluníčkem".
Nightmare Moon (nazývaná též Měsíční Kobylka ) je vlastně opačné a zlé já Princezny Luny, kterou pohltila temnota, zlost, závist a touha po moci. Jelikož je to opačné/zlé já Luny, má i její vzpomínky, podobný vzhled a také je sestrou Princezny Celestie.
Nightmare Moon je silnější než Luna a ovládá taková mocná kouzla, že i Celestii dokáže naprosto porazit.

Vzhled a Povaha

 Měsíční noční kobilka je  jednorožec, tedy okřídlený jednorožec, který je stejně vysoký jako Celestie. Má černou barvu srsti a tmavší modrou barvu hřívy, její znaménko je tyrkysový měsíc ve fialovém oblaku. Nosí bledě modré šlechtické chrániče na kopyta, bleděmodrou přilbici a taky bleděmodré brnění na hruď, má tyrkysové oči a fialové řasy.
Nightmare Moon je zlá povaha, která touží po moci, respektu a chce, aby se na ní soustředila pozornost. Je zákeřná a vychytralá, udělá všechno, aby se dostala k svým cílům. Je dost škodolibá a miluje noc.

Výskyt

Tahle postava se objevila jen v prvních dvou epizodách první série.

Vznik

Před tisíci lety vládla Equestrii jako dnes Princezna Celestia a Princezna Luna.
Celestia měla na starost den a slunce a Luna měsíc a noc. Celestii poníci oslavovali a vážili si ji a přes její den si krásně hráli. Ale Lunu poníci jako kdyby ignorovali a přes její nádhernou noc všichni spali a nikdo jí za její vládu nebyl vděčný, každý uznával pouze Princeznu Celestii.
Luna se s Celestií pohádala a Lunu ovládla temnota, smutek, žárlivost a hněv a stala se z ní Nightmare Moon, která chce přinést Equestrii do hluboké trvající noci.
Poprvé ji Celestia porazila a uvěznila ji na měsíc na dobu 1000 let. Nightmare Moon přísahala, že se pomstí, ale ne pouze jí Celestii, ale všem poníkům.
Po 1000 letech se na ni zapomnělo, poníci v Ponyville připravovali oslavu na den Slunečního slunovratu, kdy začne nový den s pomocí Princezny Celestie. Twilight Sparkle jediná tušila, co se stane...a měla pravdu!
Celestia se nedostavila a místo ní přišla sama Nightmare Moon, která Princeznu Celestiu uvěznila a je připravena ke svému plánu zahalit Equestrii do temné noci a ovládnout Equestrii!
Nikdo ji tentokrát nemohl zastavit, jedině Elementy Harmonie, ty ale bylo potřeba najít ve starých ruinách starého společného paláce Celeste a Luny. Nightmare Moon jim v cestě nastražila plno překážek, které ale Twilight pomohly pochopit, že oni jsou ty Elementy a šokovanou a překvapenou Nightmare Moon porazily. Nightmare Moon byla zničena, ale stopy v duších poníků zůstaly a je považována za největší hrozbu Equestrie. Luna byla osvobozena a s Celestií se smířily a tak byl v Equestrii mír, což znamenalo, že návrat Nightmare Moon je nemožný, ale Luna si stále zachovala trošku z její moci a proto se jí poníci bojí a respektují ji.