Jdi na obsah Jdi na menu
 


Flash Sentry

23. 10. 2014

  

 Flash Sentry je poník pegas, který se vyskytuje v spin-off filmech"Equestria Girls", jako vedlejší protagonista. Je také předmětem zájmu Twilight Sparkle . V Equestrii je to člen královské hradní stráže, zatím co jeho lidský protějšek chodí na Canterlotsku střední školu jako student a je rockový kytarista. Má i vlastní trojčlenní kapelu. 

Vzhled: Flash Sentry je pegas světle oranžové barvy s tmavě modrou krátkou hřívou se světlejším odstínem a "kohoutím" účesem. Oči má světle modré. Ve službě nosí žluté brnění typické pro hradní strážce.  

Osobnost: Flash Sentry je obecně milý a laskavý a často s přístupem gentlemana, zejména pokud jde o Twilight, jak je vidět, když jí pomáhá vstát pokaždé, co do sebe narazí, nebo jiné nehodě. Nicméně je také tak trochu nešikovný, jako v prvních dvou filmech, když narazil do dveří budovy školy při doprovodu Twilight na tanec na Fall Formal, nebo narazil do zdi během vycházení z místnosti pro kapely. 

 Poprvé se objeví ve filmu Equestria Girls 1, kde hned na začátku v Canterlotském zámku do něj Twilight narazí a on jí pomůže vstát. To samý se opakuje, když Twilight přijde na Canterlotsku střední školu a v návalu studentů spadne a narazí právě do něj. Později na něj nechtěně vylije koktejl v Sweet Shoppe a Flash žertovně poznamená: "We've got to stop Bumping into each other like this."(Musíme už přestat do sebe takto vrážet). Na to jí Rarity prozradí, že je to ex-přítel Sunset Shimmer, se kterou se rozešel před pár týdny. Když Sunset obviní Twilight ze zničení dekorací na Fall Formal, Flash prokáže její nevinu a tak je schopna pokračovat v soutěži. Twilight je nadšená a z díků ho obejme. Flash ji na to pozve na tanec, ale Twilight si uvědomí, že to už může být pro ni pozdě vrátit se domů, proto jen nekontrolovatelně křičí "ne", což Flash pochopí jako odpověď na jeho otázku. Když se Fall Formal opět přesune na čas podle plánu, Twilight souhlasí s jeho pozváním na tanec. Slavnost je však přerušena, když Sunset Shimmer je ovládnuta mocí z Twilightinej koruny a zhypnotizuje všechny studenty, včetně Flashe. Twilight s přítelkyněmi však Sunset porazí a vrátí vše do normálu. Nakonec si Flash a Twilight zatancují poslední tanec před jejím návratem do Equestrie, přičemž Twilight tančí v její poníkovském stylu a Flash ji napodobuje. Když se Twilight vrátí do Canterlotského zámku v Equestrii, znovu narazí do Flashe, který jí opět pomůže vstát se stejnou poznámkou. Twilightine přítelkyně si to všimnou a poznamenají, že je do něj určitě zamilovaná, ale Twilight to popře, ačkoli se červená. 

 Flash se vrací v sequeli Equestria Girls: Rainbow Rocks. Nejprve se objeví během nacvičování kapely Rainbooms, jejichž hru pochválí a zároveň se ptá, zda se Twilight nevrátí na hudební prohlídku. Chvíli po jeho odchodu, Sunset prozradí, že s ním chodila jen kvůli popularitě a nikdy ho neměla ráda romanticky. Později po příchoduDazzlings (Sirén) na školu, očarovali všech kromě Rainbooms (Mane 6 a Sunset) pod své kouzlo, včetně Flashe. Když do něj později Twilight narazí, začne být k ní chladný a bezcitný a podezřívat ji, že mu chce ukrást vítězství v souboji kapel, co ji rozpláče. Když jsou Dazzlings poraženy Mane 6 a Sunset, Flash obejme a blahopřeje Twilight, ale jejich moment je přerušen Trixie. 

Flash se opět objeví v třetím filmu "Equestria Girls: Friendship Games". Je jeden z dvanácti studentů vybraných pro reprezentaci Canterlotskej střední školy v Hrách Přátelství (Friendship Games)proti střední škole Crystal Prep. Tentokrát se setká během filmu dvakrát s lidskou dvojnicí Twilight z Crystal Prep, mýliac si ji s Twilight z Equestrie. Poprvé po jejím příchodu na Canterlotskú školu a podá jí brýle, co jí spadly po jejich srážce divíc se, odkdy je nosí. Podruhé jí pogratuloval po její výhře v Akademickém desetiboji za Crystal Prep. V oboch případech ho však ignorovala kvůli její výzkumem, co Flashe zarmoutilo. Během první události her v soutěži v pečení, je ve dvojici se Sweetie Drops, avšak skončí eliminováni. Naposledy je už jen v pozadí v davu studentů, jak sledují transformaci Twilight a Sunset zpět z jejich magických forem na lidské. 

Dodatky Kromě filmů Equestria Girls, se Flash objeví v "Rainbow Rocks shorts" v "Perfect day for fun""Friendship through the ages" a"Life is a runway". A pak i k "Friendship Games shorts" v "A Banner Day"Kromě toho se i dva krát objeví v seriálu jako cameo v 4. sérii v 12. epizodě "Three's A Crowd", kde dělá královský doprovod  princezně Cadance  po jejím výstupu z vlaku Crystal Empire a usměje se před svým zpátečním nástupem. A v 25. epizodě "Twilight's Kingdom, část 1"., kde má na začátku mluvící roli při představení Vévůdce a Vévodkyně z Maretonie. A taky se objeví v některých IDW komiksech. 

 Flash Sentry se na Canterlot high objevuje jako hudebník, a to až do založení Rainbooms, nejznámější kapely na Canterlot high. Je známo, že se Twilight líbí a ona jemu také. Seznámili se tak, že do sebe vrazili a stává se jim to teoreticky doteď. Za dvě minuty do sebe dovedou omylem strčit asi čtyřikrát (platí i pro Twilightina dvojníka, který ovšem ke Flashovi nepociťuje to, co Equestrijská Twilight). Flashův dvojník v Equestrii je členem zámecké stráže paláce křišťálové říše.