Jdi na obsah Jdi na menu
 


Big Mcintosh/Babička Smithová/Braeburn

27. 12. 2013

Big Mcintosh jinak zvaný Big Mac.Je starostlivý hřebec toho moc nenapovídá,ale svou rodinu bedlivě střeží.

draw-big-macintosh.jpg

 

 Big McIntosh, přezdívaný Big Mac, je zemní poník cihlově červené barvy se "zrzavou" hřívou. Je bratrem Applejack a Apple Bloom a samozřejmě vnukem Babičky Smithové. Pracuje na Sladkojablečných Lánech / Sweet Apple Acres - rodinné farmě v kopcích nad Poníkovem / městečkem Ponyville.
Osobnost

Big McIntosh je velmi silný a pracovitý poník, který krom česání jablek obstarává i těžší práce, jako je třeba orba půdy za pomocí pluhu, což naznačuje i jeho neodmyslitelný chomout. Dále pak přepravuje soudky s jablečným moštem nebo se přímo podílí na jeho výrobě a vždy je ochoten přiložit kopyto k dílu. Se svou rodinou, která je mu nade vše, tak zažívá všechny radosti i strasti.
Ve stručnosti by se o něm dalo říci, že je poníkem činu a mála slov. Jeho slovní zásoba se totiž omezuje na dva až tři výrazy a jinak mluví Big Mac pouze ve výjimečných případech. Stalo se tak prozatím jen v díle "Applebuck Season" / "Jablkobraní" (s1e4), v díle „Family Appreciation Day“ (s2e12) a v díle "Hearts and Hooves Day" (s2e17).
Na rozdíl od své sestry Applejack, je Big Mac klidný a vyrovnaný a spíš než na city, dá na rozum a logiku. To mu však sama Applejack náležitě vyčítá se slovy: „Nechoď na mě s tou svou nóbl matematikou!“
Historie

Prvně se Big McIntosh objevil hned v pilotním díle a dále pak v už zmiňovaném díle „Applebuck Season“, kdy kvůli zranění nemůže pomoci Applejack s česáním jablek. Je možné se tak stalo při jejich sourozeneckém soupeření, které zmiňuje Applejack v úvodu předchozího dílu „The Ticket Master“.
Za zmínku pak ještě stojí například díly: „The Cutie Mark Chronicles“, „Lesson Zero“, „ The Super Speedy Cider Squeezy 6000“ a samozřejmě díl „Hearts and Hooves Day“. Tyto díly jsou buďto zábavné nebo poučné, jindy můžeme sledovat Big Maca za mlada anebo jako hlavní postavu…
Prozatím se Big McIntosh objevil asi v sedmnácti epizodách, ale při každé příležitosti skvěle pobavil.
"Eeyup!“
 


 
Big McIntosh v díle Luna Eclipsed / Zatmění Luny

„Nnnope!“

„Ee-nope!“
 

Zajímavosti

Přezdívkou Big Mac ho poctila jeho sestra Applejack v díle „The Cutie Pox“ (s2e6).
Stejně jako Applejack i Big Mac má na obou tvářích po třech bílých pihách.
Big McIntoshovo jméno a zřejmě i jeho „cutie mark“ odkazují na stejnojmennou odrůdu jablek.
V díle „Luna Eclipsed“ / „Zatmění Luny“ (s2e4) se Big Mac účastní oslav Nejděsnější Noci / Nightmare Night ve slušivém cylindru a v plášti se zvláštním „jablebečným“ motivem.

Big Macintoch je starší bratr Applejack a AppleBloom

Big Mac and Tex by AquaticNeon

 

 

Babička Smithová

Granny Smithová je moudrá hrava jablečné rodiny,která s oblibou vypráví jednu historku (či dvě) z dávných let.Pamět už má možná trochu rozmazanou.Ale její vtip je pořád ostrý jako břitva.Byla dokonce jednou ze zakladatelek Ponyville.

Babička Smithová je nejstarším členem početné rodiny Applejack. 

V epizodě The Ticket Master poví Applejack  ostatním o tom, že má babička nemocnou kyčel. Chce se zúčastnit každoroční soutěže s cílem zvítězit a postavit si stánek s jablky. Prodej jablek by pak jí a její rodině vynesl dostatek peněz pro opravu jejich starého pluhu a střechy a také pro zdravou kyčel pro babičku. Když farmu napadli parasprité, byla babička sotva schopná pomoci Applejack a Big Macovi   s její ochranou.

 V seriálu pronesla pouze pár vět, jednou v první epizodě, kde jí bylo ovšem velice těžko rozumět a podruhé, když fandila Applejack. Ovšem v epizodě, kde se setkala se škodolibou Gildou, jí bylo rozumět mnohem lépe, když ji vyděsila tak, aby si myslela, že je Gildin ocas chřestýšem. Její jméno i barva srsti jsou odkazem na zelená jablka značky Granny Smith pocházející z Austrálie.

 Granny smith je banička z rodiny Applu je to babička Applejack Apple Bloom a Big Macintoche.

 

  

Braeburn

Druh Zemní poník
Pohlaví Mužské
Bydliště Appleloosa
Povolání Farmář
Příbuzní Apple Bloom (sestřenice)
Applejack (sestřenice)
Big McIntosh (bratranec)
Granny Smith (prateta)
Babs Seed (sestřenice)
Rodina Applových
Dabing Michael Daingerfield

Braeburn je zemní poník z Appleloosa a bratranec Applejack, Big McIntoshe a Apple Bloom. Objevuje se v epizodě Over a Barrel a Apple Family Reunion. Jeho jméno odkazuje na název odrůdy jablek.

postava_braeburn

Když se vypravíte do Appleloos největší pravděpodobností uvítá Braeburnčil Jablečník.

Braeburn je zemní poník z Appleloosa a bratranec Applejack, Big McIntoshe a Apple Bloom. Objevuje se v epizodě Over a Barrel a Apple Family Reunion. Jeho jméno odkazuje na název odrůdy jablek.

Braeburn (podle českého dabingu „Jablečník“), který je příbuzný s AppleJack, žije v městečku jménem Appleloosa (v české verzi Appleville). Stejně jako Applejack se i Jablečník stará s rodinou a přáteli o jablečné sady, které v městečku sami zasadili a vypěstovaliJablečník se objeví v 1. sérii v 21. díle seriálu 

 Shrnutý děj odehrávající se v tomto díle

 Jablečné sady jsou zároveň i hlavní obživou poníků v Appleville. Do tohoto městečka zavítá i 5 našich hrdinek seriálu. Poníci z městečka, ale bohužel veškeré stromy vysadili na pláninách, které původně patřili místním bizonům a kteří se kvůli stromům již nemohou volně prohánět krajinou. Mezi městečkem a bizony jsou proto dlouhodobé spory, které vypuknou až ve válku mezi oběma stranami. Ale s pomocí našich hrdinek se podaří obě strany opět usmířit a konečně nastolit mír.

Rozvětvený strom Apple rodiny dále zahrnuje tetu i strýce

Orangle

Apple bumpkin

Apple Cider

Apple Cobber

Apple fritter

Apple Pie

Apple struder

Apple tart

Související obrázek

Výsledek obrázku pro mlp apple strudel

Buttercream

Caramel

 Carame Apple

Golden Delicious

red delicious

a spusta dalších!

Postavy se objeví epizodách:Rodinné setkání.