Jdi na obsah Jdi na menu
 


můj malý pony přátelství je magické

28. 12. 2013
My Little Pony: Friendship is Magic
 
 
Žánr
 animovaný,dobrodružný,fantasy,komedie
Vznik
2010
Autor
Jayson Thiessen, James Wootton, Lauren Faust
Délka
52 epizod po 22 minutách, film
 Serie
 1,2,3,4,5,6
 

Součásti světa
Můj malý pony:Equestria Girls 
(film) 2013

 

MLP: FiM je seriál vytvořený pro kabelovou dětskou televizi Hub, stavící na základě jedné z nejúspěšnějších značek firmy Hasbro – My Little Pony. Cílovou diváckou skupinou jsou tedy dívky ve věku 5 až 10 let. Jenomže tvorba MLP: FiM byla svěřena do rukou Lauren Faust, která je známá například prací na seriálu The Powerpuff Girls. Hasbro jí dalo relativně velké pravomoci, takže si design i osobnosti postav mohla přizpůsobit svým požadavkům. Vznikl tak seriál, který je něčím víc, než jen reklamou na hračky. Kromě toho, že nese morální ponaučení, je také vtipný a plný narážek, které dokáže ocenit každý (Star Wars, Star Trek, Big Lebowski…). FiM si proto rychle získal velkou fanouškovskou základnu složenou z nečekaných diváků – většinou mužů ve věku 15 až 35 let. Tito fandové se nazývají Bronies a jsou zodpovědní za vytváření velkého množství fanfikcí, fanartů, hudebních videí, meme a parodií všeho druhu. Z FiM se tak stal nefalšovaný internetový fenomén, jeden z nejrychleji se šířících.

Děj se odehrává v pohádkové říši Equestria, kde vedle sebe žijí tři skupiny poníků – Zemní poníci (obyčejní), Pegasové a Jednorožci. Těm všem vládne Princezna Celestia, prastará a moudrá vládkyně, a její sestra Princezna Luna. V zemi žijí ale i další inteligentní tvorové, např. zebry, griffoni, barbarští psi, a také nebezpečné nestvůry, jako mantikory, draci nebo hydry. Celá říše nese spousty narážek na skutečný svět, např. jména míst jsou zkomoleninou těch reálných (Manehattan, Phillydelfia). Hlavní děj je však situován do malého města Ponyville, kde žijí hlavní hrdinky.

Zápletky se obvykle točí okolo nějakých slavností nebo soutěží, ale dochází i k bojům s nestvůrami či epickými padouchy. Víceméně ústřední postavou je Twilight Sparkle, Celestiina učednice, která byla do Ponyville vyslána, aby zkoumala přátelství. Zde se rychle seznámila se zbylými pěti hlavními postavami (Rarity, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Applejack a Fluttershy) pro které je jakousi vůdkyní. Na konci každého dílu pošle hlášení Celestii, ve které ji popisuje, co všechno se o přátelství naučila (což slouží jako ono zmiňované morální ponaučení).

Pokus HASBRA o znovuzrodenie malého poníka nás zavedie do Equestrie, domova poníkov, jednorožcov a pegasov. Princezná Celestia, ktorá trávi príliš veľa času čítaním kníh, je poslaná do Ponyvillu, aby si tam našla priateľov. Za večerného súmraku sa však zjaví Celestina sestra Luna, ktorá bola pred tisíc rokmi vyhnaná z kráľovstva. Aby zastavili blížiacu sa temnotu, musia hrdinovia násť šesť elementov harmónie.

Víte, že Princezna Luna se měla jmenovat Princezna Selena? Víte, že v brazilské verzi seriálu je Rainbow Dash kluk? Víte, že Rarity měla reprezentovat element Inspirace? Tvůrci to později změnili na element štědrosti. Víte, že mazlíček AJ, fenka Winona, se měla jmenovat Buckaroo? Víte, že Applebloom se měla jmenovat Appleseed? Víte, že Cutie Mark Crusaders jsou inspirovány Powerpuff Girls?

I

Cestujte po Equestrii se Sparkle,pečlivou jednorožčí studentkou.Sledujte jak díki novým kamarádům pozná že síla přátelství do slova hory přenáší,spolu vyřeší každičký problém.

III 3

Equestria je kouzelnou říši,královstvím obývaným vyhradně poníky pestrých barev.Zářivý Soumrak (Twilight Sparkle) mladá cižadostivá jednorožkině,se nestará o nic jiného,než aby co nejlépe rozvinula své magické schopnosti.Jednoho dne dostane závažný úkol od své vychovatelky princezny Celestie.

IV 4

Pořád dále sluduje život princezny Twilight Sparkle,pilné alikornisky/terá v předchozích ročních seriálu vystupovala jako unikorniska,jiným slovem jednorožkině.Její mentorka princezna Celestia,ji poví,jak se obyvatele Ponyville uči přátelit.Twilight se učí společně se svými nejlepšími kamarády,mezi které patří Aplejack,Rarity,Fluttershy,Rainbow Das a Pinkie Pie.Každý z nich reprezentuje jinou tvář přátelství a Twilight zjistí,že hraje klíčovou roli v magických uměleckých dílech,které nesou název.

V 5

Posláním Twilight Sparkle je šířit v kouzelném světe poníků Equestrie magii přátelství.Spolu se svými přáteli překonává žadu nečekaných překážek a použivá mnoha dobrodružtví.

Přátelství potřebuje ho v životě každý,ale je třeba se o něj starat-zasadit seminko,zalévat ho pěstovat a udržovat přiživotě.Teprve když druhého příjmeme s otevřeným srdcem a vytvoříme vztah založený na vzájemné harmonii,stane se přátelství opravdu magickým!Tak je tomu alespoň podle barevných a roztomilých poníku z třpytivoho světa plného duhy a sladkých koláčku.Jednoduchý nápad vytvořit příběh o ponících,kteří jsou přátelští,milí,věrní,upřímní,velkorysi a zábavný,zasáhl srdce chlapců i dívek nejruznějších věku po celem světe,kteří se rozhodli jejich příběh sledovat.Jak je to možné?Čim si dětský kreslený film,seriál,zalíbený na malé holčičky,ziskal tak obrovskou fanouškovskou základnu.Odpovědi na tuhle otázku už jsme dostali nešpočet.Pokud bych jiměl zodpovědět já,řekl bych že zatímco v zemi Equestrie vládne kouzlo magického přátelství v našem světe je magické samotné vypravený příběhu.Lidé milují velké příběhy a toje podle mě klíčem otázce,proč tenhle kreslený seriál o malých ponících zasahuje tak široké spektrum fanoušku.Ve vypravení příběhu hrají roli emoce a možnost navázat s jednotlivými postavami.Situacemi a celým světem pevný vztah.Tyto pocity nepramení jednoduše z příběhu,ale především ze způsobu,jakým je příběh vypráven.Jsem předsvětem,že právě v tom tkví síla příběhu,My little pony přátelství je magické dokonalé spojení vypávený,pisníček,kreseb,deje,hudby,animace a nacasování ve vás dohromady vyvolají ten nejpronikavejší.Takový který vám zůstane v mých přinejmenším celý den.Magický pocit.jako přátelství.

Symbolická síla poníků:Dospívání je je obtížné období,zvlášt když jde o hledání místa ve světe.Spousta poníku touží odhalit vlastní jedinečnost a způsob,jak vystoupit z davu.Jakmile poník objeví svůj  pravý talent,a ukáže se na jeho boku symbol.Ne všecny symboly jsou doslovné a spousta z nich je především vyjádřením kladného a prozitivního vztahu,který mají poníci k světu.Cesta hledání!Pravého talentů ale může být trnit a zdouhlavá,obzláště netrpělivého poníka,který čeka na to,až se jeho talent rozvine.Než se symbol v kožíšku objeví,musejí poníci získávat životní zkušenosti,na základě kterých se ukáže,kdo jsou a jaké je jejich pravé životní poslání.Duležité je,aby zkoušeli různé činnosti,nebáli se vztoupit do kopýtek někoho jiného a nepřestávali se učit novým věcem.Věk kdy se osobní značka ukáže,není pevně stavený-může se objevit hned nebo klidně po několika letech.Co přesně způsobuje,že se symbol objeví,je stále záhada.Ale jak by řekl každý starší poník mladšímu,duležitá je především cesta,ne cíl.

poster

Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

Svítící puzzle Magic Decor: My Little Pony15 dílků

Dětské puzzle TREFL 54 dílků - My Little Pony: lampiónový průvod

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Equestria Girls + Ponies:

My Little Pony: Equestria Girls   Soundtrack - My Little PonySoundtrack - My Little PonyMane six.Mane six.Mane six.Mane six.Mane six.Mane six a další.Mane six.Pejsci :-3Hlavní hrdinky, jejich zvířátka(Ne všechny) a vzadu Derpy.Soundtrack - My Little Pony Puzzle pro děti TREFL 100 dílků - My Little Pony: Tři přátelé

 

Choose your pony... by KennyKlent

Power ponies super poníci

 

 

 

 

Soundtrack - My Little Pony