Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eqestrie

19. 5. 2016

Kouzelný svět Equestrie

Equestrie kouzelný kraj Equestrie se  stal zárukou naděje míru,ke vzhlíží každý poník.Ale nebylo tomu tak odjakživa.Příběh Equestrie začíná v pradávné minulosti,,kdy v jejím kraji žily tři různé nadané kmeny poníků:jednorožci s kouzelným rohem,o křídlení pegasové a pracovití poníci země.Každý den  použivali jednorožci svůj kouzelný dar,aby ráno postrčili na oblohu slunce a večer zase měsíc.Pegasové se zase starali o mírné počasí,které mělo zajistit ty nejlepší podmínky poníkům země,aby mohli uplatnit svůj talent na pěstování plodin všeho druhu.Zdá se,že všechny tři skupini navzájem spolupracovali,ale ve skutečnosti žily kmeny.Oděleni a jen zřítka,kdy se mezi sebou mísily.Vlastně se poníci jeden o druhého vůbec nestarali a jen se dožadovali zvláštního zacházení a lepších podmínek pro své talenty.Jednoho dne se ale jejich zaběhnutý život obrátil na ruby.Za všechno mohla silná vesnice která způsobila nenahraditilné škody na zásobách potravin.Kmeny poníků se museli spojit a společně hledat nový domov.Příšly do dosut neobjevené země.Ale začaly se hádat.Kdo má právo se v ní usadit nigativne energie mezi nimi kypěla víc a víc,až svou sisou sílou naplnil a děsivé tvory,známé jako větronoši!Strašidelná stvoření nejdřív zavalila zemi sněhovou vánici a pak se dál krmili nenavistí a nedůvěrou mezi jednotlivými skupinami poníků.Ponící různých kmenů si nakoec uvědomily,že jejich jedinou možností je spojit své síly.Společným úsilím zažehli bajný oheň přátelství,který rozpustil sních a zahnal větronoše jednou provždy.Tři vládci kmenů rozhodli že ve svém domově budou už ořád pracovat společně.Tomu kraji se od té doby řiká Equestrie.

 

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20111204170657/mlp/images/c/c3/Canterlot_outer_view_S2E9.png

Canterlot je vznešené hlavní město Equestrie,zasalené do vrcholu hory,k terase zdvihla uprostřed království a shlíží na  majestátní a rozhlehou zem.Ve slunici se odráží světlo tisíců zlatých střech.Bělostných věží a zřpytivých vodopádů.Canterlot je domovem princezny Celestia a princezny Luny,které bydlí ve velkém královském paláci.Princezna Celestia dohlíží na  školu pro nadané jednorožci.Tady se měla Twilight Sparkle učila používat své kouzelné schopnosti.Každý rok se v Canterlotu koná Grand Galoping Gala,když se do města sjíždějí nejen poníci z nevyččích vrstev společnosti,ale všichny obyvatele Equestrie,aby si připoměli,že v jednotě tkví největší síla.

Hlavní město Equestrie,které bylo založeno jednoroži Zde se nachází palác princezen Celestie a Luny. Pochází odsud Twilight Sparkle, která zde chodila do školy pro nadané jednorožce.

 

Ponyville jen kousíček poúbočí z Canterlotu leží ponyville,městečko založené poníky země.Nekteré žijí především pilní a aktivný obyvatelé.Silný společenský duch je tu vidět na každém kroku najdete poníky jako je Sugar Cube Corner,cukrárnu,kterou vede Cakeova rodina,nebo sladko jablečné lány,farmu o kterou se po generace stará rodina Apple.Ponyville je domovem Twilight Sparkle a jejich bystrých kamarádek,který se rády baví na rušném mětském tržiště.Ať už si ctou knížky v knihovně u zlatého dubu,nebo se radují na každoročních oslavách letního slunovratu,obyvatele Ponyville jsou jedna velká rodina.

PONYVILLE-Městečko, ve kterém žijí hlavní hrdinky. Malé městečko ve středu Equestrie, které bylo založeno zemními poníky. Domov všech poníků z Mane 6. Bylo založeno rodinou Appleovic, sousedí se Sweet Apple Acres (Sladké jablečné lány) a Everfree Forest (Zapovězenýles, přesný překlad: Stále svobodný les). Nachází se zde základní škola, uprostřed je radnice (viz foto).

 

Cloudsdale nevyzpytatelné Cloudsdale,které se vznáší vysoko na nebi Equestrie,obývají výhradne poníci pegasové,kteří jako jediný dokážou přeskakovat mezi mraky.Plující nebeské město je domovem čiperky Rainbow Dash.Stojí na něm také továrna na počasí,ve které pegasové tvarují duhy,sněhové vločky a další vrtochy a formy počasí,které si uživají zemstí poníci pod nimi.Každý rok hostí Cloudsdale utkání a nejlepší mladého letce,kteřé se odehrává ve slavnostím Cloudsdale.

 CLOUDSDALE- Město pegasů na obloze. V tomto městě žijí okřídlení poníci-pegasové. Vyrostla tu Rainbow Dash. Vznášející se město. Tvoří se tam počasí. Je to město, kde se narodila Rainbow Dash. Bylo založeno Pegasy

 

Les Everfree na okraji Ponyville se rozkládá tajemný les Everfree,zalesně na oblast plná zvlaštních tvorů.Jako jsou meďvědice,mantikory a stromovi vlci.Les je místem nadpřirozených jevů,nad kterými si poníci lámou hlavu.Zvířata se starají samap sebe,rostliny rostou volně a počasí se mění bez přičinění poníků-v lese byli dřív ukryté Elementy harmonie.Schované na starodávném hradě královských pony sester.Hluboko v husté a nepropustné zeleni žije zebra Zecora,která zdeskyta okolnímu světu vykonává kouzla z námýje také jako.Zopovězený nebo svobodný les.

 EVERFREE FOREST- Les plný nebezpečí a mýtických tvorů. Tento les je tajemný, magický a zapovězený. Žije v něm šamanka zebra Zecora. Zde je také Strom Harmonie.

Křišťalové království je starodávné město,kteé se zjevilo na zledovatělém okraji Equestrie po tisíceleté klrtbě.Jehož uvrhla do zapomnění.Tato pravdávná oblast je zasazena uprostřed moutného pohoří a osídlená třpytivými křištalovými poníky.Křišťalové království žije kulturou.Dnes mu vládnou Shining Amor a princezna Cadance,i když v dávnýchch dobách tomu bylo úplně jinak.

Před tisíce lety převzal vládu nad Krystalovou říší král Sombra.Jednorožec se srdcem z kamene zlého vládce se nakonec podařilo svrhnout,uvrhnout do temnoty a vykkázat na ledovou kru arktického severu.Král ale naštěstí stihl uvalit na království kletbu.Město se mělo proměnit v řádkou páru.Jistě ale vím,že je to místo kouzelné.Když v říši vládne láska a naděje,rozlévají se do všech koutů Equestrie princezna Celestia.

 Crystal Empire Křišťalové království: Město je postaveno z krystalů. Je to domov princezny Cadance a Shining Armora. Kdysy bylo pod vládou krále Sombry. Obývají ho krystaloví poníci. KŘIŠŤÁLOVÁ ŘÍŠE-Nádherné město křišťálových poníků

Háj white tail bujná vegetace haje white tail přestavuje nejduležitejší součást každoročního Lístkového závodu poníci přiném soutěží vdiscliplínách jako je setřásání listů zkorun všech stromů v lese.

Froggy bottom bog.Žabákovská bažina,je bažinatá krajina na jih od Ponyville,kde žije několika hlavý mořský had,známý jako hydra.

Size: 500x281 | Tagged: animated, bouncing, eyes closed, feeling pinkie keen, frog, froggy bottom bog, gritted teeth, jumping, lilypad, :o, open mouth, pinkie pie, raised hoof, safe, spike, stomping, swamp, wide eyes

Size: 500x281 | Tagged: animated, applejack, feeling pinkie keen, fluttershy, froggy bottom bog, hydra, pinkie pie, running, safe, spike, swamp, twilight sparkle

 

Manehattan každý malý poník sní o tom,že aspoň na jeden den navštíví světly ozavřený Manehattan,rušné a tepající ostrovní město na severozápadní straně Equestrie.Rozléhle město,které nikdy nespi,může obzvlášt na neznalého poníka z daleka při první navštěvě působit ohromojícím dojmem.Spousta poníků si ale v průbehu let zařidila v Mahattan svůj druhý domov.Třeba bohatý strýček s tetičkou farmářky Applejack Orangosovi a nebo nejmladší poník na výpravě za odhalením osobní značky Babs Seed!

 Manehattan:Přetvořené město z New Yorku. Equestrijské velkoměsto. MANEHATTAN- Velkoměsto s mrakodrapy

 

Appleroosa.Máte rádi kočáry tažené koňmi a náladu Divokého západu?Pak je pro vás Appleroosa tím pravým místem!Zajedte si do salonu U solné kostky,protože tohle město na samém konci Malintoshských vrchů vás uhrane svou starodávnou atmosférou.A kdyby vás náhodou někdo vyzval na souboj,stačí se jen obrátit na šerifa,kerý ochotně pomůže vyřešit jakékoli spory!

 Applelosa:Venkovské město, které bylo založeno zemními poníky. Domov bratrance Applejack Braeburna. APPLELOOSA- Equestrijský divoký západ

 

SWEET APPLE ACRES-Farma rodiny Appleovic Zde žije jedno odvětví velké rodiny Appleovic-Granny Smith, Big MCintosh, Applejack a Apple Bloom. Pěstují jablka v rozsáhlých sadech. V západním sadě žijí ovocní upíři a v kouzelném sadě rostou magické jabloně plodící duhová jablka.

 Další známé města: Fillydelphia, Los (las) Pegasus, Vanhoover, Baltimare,Cvalington

Den srdcí a kopítek je valentín poníků.

Útulnoce jsou vánoce poníků.

Noční des svátek děsu je jako Halloween.

Vihrozeniny jsou když někdo má výročí a narozeniny dohromady.